24.04.2023, 10:57
Młodzież

Mecz na szczycie w II lidze

W sobotę, 22 kwietnia, doszło do starcia na samym szczycie czwartej grupy II ligi. Lider – SPR Górnik Zabrze – gościł drugą drużynę w stawce, czyli KS Vive Kielce. Przed spotkaniem oba zespoły miały jeszcze realną szansę na końcowy triumf w całych zawodach.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego II ligi SPR Górnik Zabrze utrzymywał trzy punkty przewagi nad KS Vive Kielce. Żółto-biało-niebiescy mieli zatem szansę, by w sobotę dogonić rywali i w razie wygranej zastąpić ich na fotelu lidera.

Gospodarze ani myśleli jednak pozwolić, by pierwsza lokata w tabeli wymsknęła im się z rąk. Zabrzanie od pierwszej minuty postawili gościom bardzo trudne warunki, efektem czego szybko osiągnęli wysokie prowadzenie (8:3).

Im dalej w mecz, tym różnica stale się powiększała. Do przerwy Górnik wypracował siedem “oczek” zaliczki (22:15), a po godzinie gry dystans wyniósł piętnaście trafień (42:27). W żółto-biało-niebieskich barwach najaktywniejsi byli Mateusz Pakaszewski, Wiktor Osman czy Konrad Rataj, ale starsi i bardziej doświadczeni rywale nie pozwolili naszej drużynie rozwinąć skrzydeł.

Wobec braku punktów przywiedzionych z Zabrza, wiadomo już, że podopieczni trenera Aleksandra Litowskiego skończą zmagania w II lidze na bardzo wysokim, drugim miejscu, tuż za plecami SPR Górnika Zabrze oraz przed AZS AGH Kraków. W dotychczasowych 23 spotkaniach nasza drużyna triumfowała aż 19 razy.

Ostatnim starciem KS Vive Kielce w bieżących rozgrywkach drugiej ligi będzie czwartkowy mecz na własnym parkiecie przeciwko UKS SMS Wybicki Kielce (27.04, g. 18.00). Spotkanie odbędzie się w Hali MOSiR przy ul. Krakowskiej 72. Wstęp wolny. Zapraszamy do kibicowania!