17.04.2023, 11:12
Młodzież

Juniorzy wygrywają i nadrabiają zaległości

Drużyna juniorów KS Vive Kielce pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego zbliża się do zakończenia sezonu w ramach rozgrywek II ligi. W ubiegłym tygodniu kielczanie udanie nadrabiali ligowe zaległości, pokonując kolejno Hutnika Kraków oraz HLB Tężnie Busko-Zdrój.

Podczas gdy juniorzy młodsi udanie rozpoczęli walkę w Mistrzostwach Polski (WIĘCEJ), ich starsi koledzy kontynuowali rywalizację w ramach Ii ligi. W ubiegłym tygodniu (od 10 do 16 kwietnia) KS Vive Kielce rozegrał dwa spotkania, nadrabiając ligowe zaległości.

Pierwsze z nich odbyło się w czwartek, 13 kwietnia. Kielczanie udali się w podróż do Krakowa, skąd wrócili z trzema punktami na koncie. Żółto-biało-niebiescy zwyciężyli 28:19, prezentując fantastyczną formę w obronie. Dość powiedzieć, że do przerwy nasi zawodnicy stracili tylko sześć bramek, osiągając osiem bramek przewagi (14:6). Pod bramką rywali najaktywniejszy był kwartet Olaf Trela, Jakub Sęk, Patryk Walczyński oraz Dominik Trela. Wszyscy zdobyli po cztery gole.

Na kolejne emocje czekaliśmy do niedzieli. Tym razem kielczanie występowali na własnym parkiecie i podjęli HLB Tężnie Busko-Zdrój. Spotkanie miało bardzo ciekawy przebieg, bo początkowe minuty zupełnie zdominowali goście. Po nieco ponad kwadransie rywale prowadzili aż 9:2. Od tego momentu nasi zawodnicy zanotowali fantastyczną serię sześciu goli, doprowadzając do bramki kontaktowej (8:9).

W kolejnych minutach spotkanie przybrało bardzo wyrównany przebieg. Do szatni drużyny schodziły przy dwubramkowej przewadze gości (13:11). Po zmianie stron KS Vive Kielce doprowadził do remisu (15:15), a następnie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść (32:26).

To dziewiętnaste już zwycięstwo naszej drużyny w ramach bieżącej edycji II ligi. Na dwie kolejki przed końcem zmagań KS Vive Kielce zajmuje drugie miejsce w tabeli z trzema punktami straty do SPR Górnika Zabrze. To właśnie liderzy tabeli będą najbliższym rywalem KS Vive Kielce, a mecz odbędzie się w Zabrzu w sobotę 22 kwietnia. Stawką będzie prowadzenie w tabeli II ligi.

II liga, 24. kolejka, 16 kwietnia:

KS Vive II Kielce - HLB Tężnia Busko-Zdrój 32:26 (11:13)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Olaf Trela 6
Trener: Aleksander Litowski

II liga, 17. kolejka, 13 kwietnia:

Hutnik Kraków
- KS Vive II Kielce 19:28 (6:14)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Olaf Trela, Jakub Sęk, Patryk Walczyński, Dominik Trela (wszyscy po 4)
Trener: Aleksander Litowski