04.05.2023, 10:37
Młodzież

Niepokonani juniorzy młodsi w ćwierćfinale MP

Drużyna juniorów młodszych pod wodzą trenera Pawła Sieczki awansowała do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Żółto-biało-niebiescy triumfowali w turnieju eliminacyjnym rozgrywanym w Kielcach, pokonując kolejno gości z Krakowa, Legnicy i Kwidzyna. Nasi reprezentanci kontynuują fantastyczną serię i pozostają niepokonani od początku sezonu!

Juniorzy młodsi KS Vive Kielce rozgrywają jak dotąd wymarzony sezon. Zawodnicy pod opieką trenera Pawła Sieczki najpierw triumfowali w lokalnych rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych, wygrywając przy tym komplet spotkań, by następnie z przytupem rozpocząć zmagania na szczeblu centralnym.

W fazie 1/16 finału KS Vive Kielce nasi gracze odnieśli trzy zwycięstwa przed własną publicznością i pewnie awansowali do kolejnego etapu gier. Jako zwycięzcy poprzedniej rundy, znów mogli cieszyć się przywilejem gry we własnej hali. Zmagania trwały od piątku do niedzieli (od 28 do 30 kwietnia) w hali MOSiR przy ul. Krakowskiej. Na "dzień dobry" KS Vive Kielce podjął ekipę SKS Kusy Kraków. Mecz otwarcia zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem gospodarzy (41:22).

Sobotnie i niedzielne spotkania dostarczyły kibicom znacznie więcej emocji. Oba miały również niemal bliźniaczy przebieg. Zarówno w starciu z MSPR Siódemka-Huras Legnica, jak i MTS Kwidzyn, nasza drużyna do przerwy przegrywała jednym trafieniem, by po zmianie stron odwrócić losy meczów. Ostatecznie gospodarze pokonali i gości z Legnicy (28:24), i Kwidzyna (31:28), triumfując w turnieju z trzema zwycięstwami na koncie.

Naturalnie oznacza to, że nasi reprezentanci awansowali do 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i w kolejnej fazie powalczą o awans do turnieju finałowego i strefy medalowej. Najskuteczniejszym zawodnikiem KS Vive Kielce w trakcie turnieju był Bartłomiej Malarz. Rozgrywający w ciągu trzech spotkań rzucił 17 goli.

W fazie 1/4 finału nasi zawodnicy zmierzą się w Płocku z Port Service Wybrzeżem Gdańsk, Gwardią Opole oraz Orlen Wisłą Płock. Zmagania odbędą się w dniach od 12 do 14 maja.

Kolejne sukcesy klubowej młodzieży to doskonały moment, by przypomnieć o trwającym naborze do klas sportowych pod patronatem KS Vive Kielce w SP 39 w Kielcach. Oferta skierowana jest dla chłopców idących do czwartej klasy szkoły podstawowej w roku szkolnym 2023/2024 (WIĘCEJ).

Turniej fazy 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Kielce, 28-30 kwietnia:

KS Vive I Kielce - MTS Kwidzyn 31:28 (16:17)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Bartłomiej Malarz 7 Trener: Paweł Sieczka

KS Vive I Kielce - MSPR Siódemka-Huras Legnica 28:24 (13:14)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Bartłomiej Malarz 5

KS Vive I Kielce - SKS Kusy Kraków 41:22 (19:13)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Karol Pęczkowicz i Marcel Latosiński (po 6)

Klasyfikacja turnieju:
1. KS Vive Kielce
2. MSPR Siódemka-Huras Legnica
3. MTS Kwidzyn 
4. SKS Kusy Kraków