09.05.2023, 11:25
Poza boiskiem

YouTuberzy skomentują ćwierćfinał

Znani i popularni polscy YouTuberzy - Bartłomiej Szczęśniak znany jako Mietczyński oraz Dawid Myśliwiec z kanału Naukowy Bełkot skomentują pierwszy ćwierćfinałowy mecz w EHF Lidze Mistrzów między Telekomem Veszprem a Barlinkiem Industrią Kielce. Transmisja, a jakże, oczywiście na YouTubie. 

W ten sposób oficjalny nadawca EHF Ligi Mistrzów w Polsce, czyli stacja Eurosport, chce zachęcić do oglądania tego pasjonująco zapowiadającego się starcia. Barlinek Industria Kielce i Telekom Veszprem to obecnie absolutna czołówka europejskiego szczypiorniaka, według ekspertów obie drużyny mogą śmiało myśleć o końcowym tryumfie w tych rozgrywkach, ale los skrzyżował je już w ćwierćfinale. Zwycięzca tego dwumeczu pojedzie na turniej Final Four do Kolonii, by zagrać o zwycięstwo w całym turnieju. 

eurosport_youtuberzy

Początek pierwszego meczu ćwierćfinałowego w czwartek 11 maja o godz. 18:45. Pięć minut wcześniej rozpocznie się transmisja na antenie Eurosport 1, zaś kwadrans przed pierwszym gwizdkiem transmisja na kanale YouTube Eurosportu. Tam spotkanie skomentują właśnie popularni YouTuberzy - Bartłomiej Szczęśniak oraz Dawid Myśliwiec. Ten pierwszy znany jest bardziej jako Mietczyński,  a jego filmy zanotowały już blisko 176 mln wyświetleń i 888 tys. subskrybujących kanał. Z kolei Dawid Myśliwiec to założyciel popularnych kanałów Uwaga! Naukowy Bełkot oraz Wyłącznie Naukowy Bełkot. Ten pierwszy obserwuje w tym momencie 711 tysięcy osób, a drugi 175 tysięcy. Łącznie obejrzano je ponad 115 mln razy. 

Dla obu YouTuberów będzie to kolejne wydarzenie sportowe, które skomentują z przymróżeniem oka. W ubiegłym miesiącu duet skomentował drużynowy konkurs skoków narciarskich w Planicy z właściwą sobie swadą i poczuciem humoru.