15.05.2023, 10:20
Młodzież

Zwycięskie derby nie zapewniły awansu

Drużyna juniorów młodszych KS Vive Kielce pod opieką trenera Pawła Sieczki wzięła udział w turnieju fazy 1/4 finału Mistrzostw Polski w Płocku. Choć żółto-biało-niebiescy pokonali Orlen Wisłę Płock w małej “Świętej Wojnie”, nie wywalczyli awansu do turnieju finałowego.

Juniorzy młodsi KS Vive Kielce rozgrywali jak dotąd wprost wymarzony sezon. Gracze trenera Pawła Sieczki najpierw triumfowali w lokalnych rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych, wygrywając przy tym komplet spotkań, by następnie z przytupem rozpocząć zmagania na szczeblu centralnym. W fazie 1/16 finału żółto-biało-niebiescy odnieśli trzy zwycięstwa przed własną publicznością i pewnie awansowali do kolejnego etapu, a sukces powtórzyli dwa tygodnie później. Do ćwierćfinałów KS Vive Kielce przystąpił zatem z mianem niepokonanego od początku rozgrywek.

Niestety, fantastyczna passa naszego zespołu została przerwana już na inaugurację turnieju w Płocku. Na otwarcie zmagań KS Vive Kielce zmierzył się z Port Service Wybrzeżem Gdańsk, a rywale wysokie prowadzenie wypracowali już do przerwy (20:14). Po zmianie stron gdańszczanie utrzymywali inicjatywę i dotarli do mety z wynikiem 36:28.

Z początku wydawało się, że podobny przebieg może obrać sobotnie starcie z Gwardią Opole. Po pięciu minutach gry rywale prowadzili 5:1. Ambitna postawa naszych zawodników sprawiła jednak, że jeszcze przed przerwą KS Vive Kielce doprowadził do bramki kontaktowej (13:14). Niestety, po powrocie do gry przeciwnicy po raz kolejny zbudowali przewagę, wygrywając mecz 33:27.

Ostatnim spotkaniem żółto-biało-niebieskich w Płocku było starcie z gospodarzami, czyli Orlen Wisłą Płock. Choć kielczanie stracili już matematyczne szanse na awans do kolejnej rundy, mała “Święta Wojna” dostarczyła wiele emocji.

Przez pierwszy kwadrans obie drużyny prowadziły wymianę gol za gol. Z czasem inicjatywę przejęli jednak zawodnicy trenera Pawła Sieczki. Kolejne bramki zdobywał Jakub Osuch, a przewaga Ks Vive Kielce zaczęła się zarysowywać coraz bardziej. Nasi zawodnicy zanotowali serię trzech bramek, dzięki czemu na przerwę zeszli przy wysokim prowadzeniu 21:16. Tuż po ponownym starcie nasza przewaga wzrosła nawet do ośmiu “oczek” (26:18), ale spotkanie miało dostarczyć jeszcze wielu wrażeń.

Gospodarze krok po kroku zaczęli odrabiać straty, stopniowo redukując dystans dzielący obie drużyny. Gdy do końca meczu pozostało pięć minut, nasza przewaga skurczyła się o połowę (27:31). Płocczanie rzucili się w pogoń, tuż przed końcowym gwizdkiem zdobyli bramkę kontaktową (32:33), ale prestiżowe zwycięstwo pozostało w rękach żółto-biało-niebieskich.

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, 12-14 maja, Płock:

KS VIVE I Kielce - PORT SERVICE Wybrzeże I Gdańsk 28:36 (14:20)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce : Karol Pęczkowicz i Marcel Latosiński po 5
Trener: Paweł Sieczka

Gwardia I Opole - KS VIVE I Kielce 33:27 (14:13)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Marcel Latosiński 6

SKF ORLEN Wisła I Płock - KS VIVE I Kielce 32:33 (16:21)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Osuch 8