21.05.2023, 20:21
Komentarze

T. Dujshebaev: Mistrzostwo dedykujemy naszym rodzinom

Trener Talant Dujshebaev i Arkadiusz Moryto skomentowali zwycięstwo drużyny Barlinek Industria Kielce nad Orlen Wisłą Płock (27:24) i zdobycie 20. w historii klubu tytułu Mistrzów Polski. “Zdobyliśmy je tylko dzięki rodzinom wszystkich zawodników. Teraz jesteśmy bardzo szczęśliwi!” – mówi trener żółto-biało-niebieskich.

Talant Dujshebaev: Czujemy się bardzo dobrze! Jestem szczęśliwy z mistrzostwa! Każdy wiedział, że Płock jest bardzo dobrą drużyną. Do przerwy mieliśmy wynik plus cztery. Mogę być bardzo zadowolony z charakteru pokazanego przez chłopaków. Nie tylko dziś, ale przez cały sezon. Warto było walczyć nie tylko o klub, ale o kibiców i całe środowisko. Cała Polska jest dumna, że mamy dwie takie drużyny które walczą o EHF Final4 Ligi Mistrzów. Nasi kibice są najlepsi. Jesteśmy dumni, że możemy dla nich grać! Teraz mamy dwa tygodnie do Pucharu Polski, to dużo czasu, zdążymy się zregenerować. Zaczynamy pracować od przyszłego poniedziałku, teraz zawodnicy dostaną tydzień wolnego. Mistrzostwo zdobyliśmy dzięki rodzinom wszystkich zawodników, które przeżyły bardzo trudne momenty, nie wiedząc, co będzie dalej.

Arkadiusz Moryto: Jestem bardzo zmęczony. Może nawet wykończony, ale na pewno jeszcze bardziej szczęśliwy! Każdy tytuł Mistrza Polski smakuje równie wyśmienicie. To prawda, w końcówce meczu zmarnowałem rzut karny, ale przynajmniej trafiłem do pustej bramki (śmiech)! W meczu o tytuł każdy bardzo chciał wygrać, dlatego za nami trudny mecz. Mieliśmy w nogach spotkanie z Veszprem sprzed trzech dni, ale w meczu z Wisłą nie było żadnych wymówek. Wyróżnienia indywidualne są miłe, ale nic nie znaczyłyby bez tytułu mistrzowskiego dla całej drużyny. Najlepszą nagrodą teraz będzie dla nas… tydzień wolnego!