19.06.2023, 17:36
Młodzież

Szymon i Patryk powołani na mistrzostwa świata

Szymon Wiaderny i Patryk Wasiak rozpoczynają udział w Mistrzostwach Świata do lat 21. Reprezentacja Polski pierwszy mecz w turnieju rozegra we wtorek, 20 czerwca, a rywalem biało-czerwonych będą Stany Zjednoczone.

Dla Szymona Wiadernego ostatnie dni obfitują w wielkie wydarzenia. Skrzydłowy drużyny Barlinek Industria Kielce jeszcze w niedzielę odbierał srebrne medale Ligi Mistrzów, by już we wtorek wybiec na boisko podczas Mistrzostw Świata 2021, które rozgrywają się na terenie Niemczech i Grecji.

W 16-osobowym składzie selekcjonera Zygmunta Kamysa znalazł się także Patryk Wasiak, brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów wraz z drużyną KS Vive Kielce prowadzoną przez trenera Aleksandra Litowskiego.

Polacy podczas MŚ U21 trafili do Grupy A. Biało-czerwoni turniej rozpoczną wtorkowym meczem z USA, by w czwartek zmierzyć się z Chorwatami. Na zakończenie fazy grupowej, w piątek, Polska spotka się z Francją. Transmisje na żywo zaplanował serwis Viaplay.

Ostatnim etapem przygotowań biało-czerwonych do mistrzostw był towarzyski dwumecz z reprezentacją Egiptu. Za pierwszym razem triumfowali rywale (39:35), ale w rewanżu Polacy zwyciężyli 36:34. Dwie bramki zdobył Patryk Wasiak.

W tym samym czasie w Pruszkowie trenuje reprezentacja Polski juniorów złożona z zawodników urodzonych w roku 2006 lub młodszych. Zaproszenie od selekcjonera  Mariusza Jurasika otrzymali Latosiński Marcel i Jakub Solnica z KS Vive Kielce.

Terminarz reprezentacji Polski podczas MŚ U21:
20 czerwca (wtorek), godz. 13.15: USA - Polska
22 czerwca (czwartek), godz. 15.15: Chorwacja - Polska
23 czerwca (piątek), godz. 16.00: Francja - Polska