03.07.2023, 15:23
Młodzież

Medal Mistrzostw Polski i dominacja w województwie

To był udany rok dla drużyn młodzieżowych KS Vive Kielce. We wszystkich rozgrywkach wystąpiło łącznie aż dwanaście ekip pod egidą żółto-biało-niebieskich. Juniorzy pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski, kielczanie triumfowali także na szczeblu wojewódzkim w aż trzech kategoriach wiekowych. Podsumowujemy sezon 2022/2023 w wykonaniu naszej młodzieży. 

II liga

Kolejny sezon z rzędu kieleccy juniorzy pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego rywalizowali w rozgrywkach seniorskiej II ligi, dzięki czemu mieli szansę regularnie mierzyć się z bardziej doświadczonymi od siebie rywalami. 

KS Vive Kielce w zmaganiach spisywał się rewelacyjnie, bardzo długo pozostając niepokonanym liderem tabeli. Ostatecznie nasi reprezentanci zanotowali bilans 19 zwycięstw i 5 porażek w 24 rozegranych spotkaniach. 57 zdobytych punktów zapewniło żółto-biało-niebieskim drugą lokatę, tuż za plecami SPR Górnika Zabrze oraz przed AZS AGH Kraków. Najlepszym strzelcem naszej drużyny na parkietach II ligi był Jakub Pinda, autor 112 trafień w 14 meczach.

KS Vive Kielce (trener Aleksander Litowski): II liga, 2. miejsce

Juniorzy

Na szczeblu juniorskim, oprócz drużyny trenera Litowskiego, KS Vive Kielce reprezentowała również ekipa pod wodzą trenera Pawła Sieczki. Drugi z wymienionych zespołów złożony był jednak z zawodników należących formalnie do niższej kategorii wiekowej.

W Świętokrzyskiej Lidze Juniorów obie nasze drużyny poradziły sobie wzorowo. Awans z pierwszego miejsca z kompletem zwycięstw na koncie wywalczyła drużyna trenera Litowskiego. Podopieczni trenera Sieczki sezon zasadniczy zakończyli na trzeciej lokacie, ale także uzyskali przepustkę do Mistrzostw Polski, bo drugie miejsce zajął wyłączony z walki o awans na szczebel centralny NLO SMS ZPRP Kielce.

Drużyna trenera Sieczki zmagania na arenie krajowej zakończyła w fazie 1/16 finału. Drugi rok z rzędu do turnieju Final4 Mistrzostw Polski dotarła za to drużyna pod opieką trenera Litowskiego. Żółto-biało-niebiescy pogromcę znaleźli dopiero w półfinale, gdy w rzutach karnych zwyciężyła Gwardia Opole. Nasi gracze sezon i tak zakończyli jednak na podium, bo w kolejnym meczu kielczanie pokonali Port Service Wybrzeże Gdańsk i odebrali brązowe medale Mistrzostw Polski.

Pod względem indywidualnym królem strzelców Mistrzostw Polski został Patryk Wasiak  (97 bramek w 10 meczach), a drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Świętokrzyskiej Ligi Juniorów był Olaf Trela (43/7).

KS Vive I Kielce (trener Aleksander Litowski): Mistrzostwa Polski, 3. miejsce
KS Vive II Kielce (trener Paweł Sieczka): Mistrzostwa Polski, 1/16 finału

Juniorzy młodsi

W rozgrywkach juniorów młodszych ponownie rywalizowała drużyna prowadzona przez trenera Pawła Sieczkę, a także zespoły pod opieką trenerów Kamila Siedlarza i Pawła Grecaka.

W Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Młodszych nasze ekipy zajęły kolejno pierwsze, piąte oraz trzecie miejsce. Podopieczni trenera Sieczki bezpośrednio awansowali do Mistrzostw Polski, na szczeblu wojewódzkim notując komplet zwycięstw. Drużyna trenera Grecaka przepustkę na arenę krajową wywalczyła zaś w turnieju barażowym.

W Mistrzostwach Polski także lepiej spisał się KS Vive Kielce I, który zmagania zakończył w najlepszej “ósemce” w kraju. W fazie 1/16 finału rozgrywki zakończył natomiast zespół KS Vive Kielce III.

W ŚLJM najwięcej bramek w żółto-biało-niebieskich barwach zdobył Dawid Adryan z drużyny trenera Grecaka (94 gole w 12 meczach). W Mistrzostwach Polski najskuteczniejszy w kieleckim obozie był Bartłomiej Malarz z ekipy trenera Sieczki (46/9).

KS Vive I Kielce (trener Paweł Sieczka): Mistrzostwa Polski, 1/4 finału
KS Vive II Kielce (trener Kamil Siedlarz): Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych, 5. miejsce
KS Vive III Kielce (trener Paweł Grecak): Mistrzostwa Polski, 1/16 finału

Młodzicy

W kategorii młodzików KS Vive Kielce reprezentowały drużyny trenerów Aleksandra Litowskiego i Tomasza Litwina. Obie ekipy wzięły udział w Świętokrzyskiej Lidze Młodzików, w której zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Wysoka lokata umożliwiła drużynie trenera Litowskiego udział w zmaganiach o Puchar ZPRP. Żółto-biało-niebiescy udanie rozpoczęli rozgrywki, wygrywając turniej w Żukowie, jednak miesiąc póżniej zajęli trzecią lokatę podczas zawodów w Zamościu.

Zarówno w ramach ŚLM, jak i zmagań o Puchar ZPRP, najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach KS Vive Kielce był Mateusz Tkaczyk. Na szczeblu wojewódzkim reprezentant naszego klubu został wicekrólem strzelców (60 bramek w 6 meczach), by na arenie krajowej dołożyć kolejne 43 gole (w 6 spotkaniach).

KS Vive I Kielce (trener Aleksander Litowski): Puchar ZPRP, 1/8 finału
KS Vive II Kielce (trener Tomasz Litwin): Świętokrzyska Liga Młodzików, 3. miejsce

Chłopcy


Najmłodszą kategorią wiekową, w ramach której zorganizowano rozgrywki pod egidą ZPRP, byli chłopcy. Na tym etapie zmagań KS Vive Kielce zgłosił aż cztery drużyny. Młodymi adeptami piłki ręcznej opiekowali się trenerzy Aleksander Litowski, Dominik Czerwiński, Monika Kiniorska oraz Michał Cieślik.

W przypadku chłopców rozgrywki toczyły się wyłącznie na szczeblu wojewódzkim. W ramach Świętokrzyskiej Ligi Chłopców kielczanie zajęli trzy czołowe lokaty. Zwycięstwo wywalczyli podopieczni trenera Litowskiego, drugie miejsce przypadło ekipie trenera Czerwińskiego, z trzeciej pozycji cieszyli się zawodnicy trener Kiniorskiej, a ekipa Michała Cieślika zajęła ósmą lokatę.

Królem strzelców rozgrywek został Patryk Adamczyk z KS Vive I Kielce (74/12), a tuż za nim uplasował się Aleksander Smolanko z KS Vive III Kielce (70/12).

KS Vive I Kielce (trener Aleksander Litowski): Świętokrzyska Liga Chłopców, 1. miejsce
KS Vive II Kielce (trener Dominik Czerwiński): Świętokrzyska Liga Chłopców, 2. miejsce
KS Vive III Kielce (trener Monika Kiniorska): Świętokrzyska Liga Chłopców, 3. miejsce
KS Vive IV Kielce (trener Michał Cieślik): Świętokrzyska Liga Chłopców 8. miejsce