10.07.2023, 10:12
Młodzież

Młodzież wciąż reprezentuje biało-czerwone barwy

Zawodnicy KS Vive Kielce obecni są w zespołach narodowych na każdym szczeblu wiekowym. Na Otwarte Mistrzostwa Europy do lat 17 powołani zostali Marcel Latosiński i Jakub Solnica. Pierwszy z nich wystąpił we wszystkich spotkaniach turnieju, zdobywając łącznie 19 bramek. Reprezentacja Polski zajęła 18. miejsce.

Niespełna dwa tygodnie temu udział w Mistrzostwach Świata do lat 21 zakończyli Szymon Wiaderny i Patryk Wasiak. Zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali żółto-biało-czerwone barwy, na niemiecko-greckich parkietach zdobyli łącznie 38 bramek (WIĘCEJ).

Kilka dni później wystartowały Otwarte Mistrzostwa Europy do lat 17. Zmagania trwały od 3 do 7 lipca, a reprezentacja Polski trafiła do grupy z gospodarzami – Szwecją – oraz Islandią, Estonią i Łotwą. W składzie selekcjonera Mariusza Jurasika miejsce znaleźli Marcel Latosiński i Jakub Solnica.

Niestety, biało-czerwoni turnieju nie mogą zaliczyć do udanych. Polacy przegrali wszystkie starcia w fazie grupowej, efektem czego w dalszej części zmagań rywalizowali o miejsca 9-20. Drugą fazę rozgrywek biało-czerwoni rozpoczęli od zwycięstw nad Brazylią i Rumunią, jednak ostatecznie zostali sklasyfikowani na 18. miejscu.

W każdym ze spotkań w meczowym protokole znalazł się Marcel Latosiński. Młodzieżowy reprezentant KS Vive Kielce zdobył łącznie 19 bramek, najczęściej trafiając do siatek rywali w starciu z Łotwą. Do 18-osobowego składu powołany został także Jakub Solnica, jednak bramkarz nie zagrał w żadnym z meczów.

Wyniki reprezentacji Polski podczas Otwartych Mistrzostwach Europy do lat 17:

Szwecja – Polska 23:17: Latosiński 3
Polska – Estonia 18:25: Latosiński
Łotwa – Polska 23:21: Latosiński 5
Polska – Islandia 18:23: Latosiński
Polska – Brazylia 30:21: Latosiński 4
Polska – Rumunia 25:21: Latosiński 3
Polska – Czechy 21:26: Latosiński
Polska – Finlandia 19:23: Latosiński 4