21.08.2023, 10:26
News Młodzież

KS Vive Kielce znów ma najlepszą młodzież w Polsce!

Klub Sportowy Vive Kielce ponownie wyróżniony za sukcesy w pracy z młodzieżą! Instytut Sportu w Warszawie opublikował Ranking Systemu Sportu Młodzieżowego za sezon 2022/2023. KS Vive Kielce zajął pierwsze miejsce wśród klubów piłki ręcznej w Polsce!

Ranking Systemu Sportu Młodzieżowego corocznie przygotowywany jest przez Instytut Sportu w Warszawie. To jednolity dla wszystkich dyscyplin system klasyfikacji polskiego sportu młodzieżowego. Uwzględnia on wyniki z najważniejszych rozgrywek dla czterech juniorskich grup wiekowych. Jego rezultaty dają możliwość porównania osiągnięć poszczególnych klubów oraz regionów.

Z dumą informujemy, że drugi rok z rzędu na szczycie rankingu drużyn piłki ręcznej znalazł się KS Vive Kielce! W sezonie 2022/2023 kielczanie zgromadzili 174 punkty, nawiązując do rekordowego wyniku sprzed roku (187) i utrzymując miano lidera w zakresie szkolenia młodych adeptów piłki ręcznej w Polsce. Pełny ranking dostępny jest TUTAJ.

Na świetny rezultat naszego klubu złożyły się wszystkie niedawne osiągnięcia kieleckiej młodzieży. W sezonie 2022/2023 we wszystkich rozgrywkach wystąpiło łącznie aż dwanaście ekip pod egidą żółto-biało-niebieskich. Juniorzy pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski, kielczanie triumfowali także na szczeblu wojewódzkim w aż trzech kategoriach wiekowych. Szczegółowe podsumowanie ubiegłego sezonu w wykonaniu naszej młodzieży można przeczytać TUTAJ.

W ogólnokrajowej klasyfikacji klubów piłki ręcznej podium uzupełniły SPR Wybrzeże Gdańsk oraz SKF Wisła Płock. Co warte podkreślenia, KS Vive Kielce zajął także drugie miejsce w wojewódzkim rankingu klubów sportowych bez podziału na dyscypliny. Żółto-biało-niebiescy uplasowali się zaraz za multisekcyjnym KS Kszo Ostrowcem Świętokrzyskim.

Klasyfikacja ogólnokrajowa wśród klubów piłki ręcznej:

1. KS Vive Kielce, 174 punktów
2. SPR Wybrzeże Gdańsk, 152
3. SKF Wisła Płock, 129

Klasyfikacja w województwie świętokrzyskim bez podziału na dyscypliny:

1. KS Kszo Ostrowiec Świętokrzyski, 213 punktów
2. KS Vive Kielce, 174 
3. KKL Kielce, 158