30.08.2023, 14:55
Młodzież

Kieleccy juniorzy najlepsi w czeskiej Karwinie

Drużyny juniorów pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego oraz juniorów młodszych pod opieką trenera Pawła Grecaka wzięły udział w corocznym międzynarodowym turnieju towarzyskim w czeskiej Karwinie. Reprezentanci żółto-biało-niebieskiej pokazali się z najlepszej strony: juniorzy zwyciężyli w zmaganiach, podczas gdy ich młodsi koledzy zajęli miejsce na podium.

Turniej Karwina Cup to coroczne zmagania młodych szczypiornistów z całej Europy organizowane na koniec wakacji i okresu przygotowawczego do nowego sezonu. W tym roku odbyła się jubileuszowa 25. edycja zmagań.

Wzorem poprzednich lat w turnieju nie mogło zabraknąć drużyn pod egidą KS Vive Kielce. W kategorii juniorów (roczniki 2005 i 2006) wystąpiła ekipa pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego, w kategorii juniorów młodszych (roczniki 2007 i 2008) oglądaliśmy graczy pod opieką trenera Pawła Grecaka.

Zmagania trwały od czwartku do niedzieli (w dniach od 24 do 27 sierpnia). W starszej kategorii wiekowej rywalizowało siedem zespołów, podczas gdy wśród młodszych graczy obecnych było osiem ekip.

Reprezentanci KS Vive Kielce w obu przypadkach poradzili sobie bardzo dobrze. Imponujący występ mają za sobą juniorzy, którzy w trakcie sześciu spotkań zanotowali bilans pięciu zwycięstw i jednego remisu. Takie wyniki zapewniły im triumf w całym turnieju. To pierwszy raz w historii zmagań, gdy drużyna z Kielc zdobyła puchar Karwina Cup. Co więcej, najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii U18 został Mateusz Pakaszewski.

Najniższe miejsce na podium wywalczyli także ich młodsi koledzy, czyli zespół juniorów młodszych trenera Pawła Grecaka. W tej kategorii wiekowej kielczanie rozegrali pięć spotkań, w których triumfowali trzy razy.

Turniej został współfinansowany przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Wyniki KS Vive Kielce w kategorii juniorów:

Zabrze – Kielce 15:22
Kielce - Lovosice 22:22
Kielce - Poważska Bystrzyca 21:18
Gdańsk - Kielce 22:24
Karwina – Kielce 9:20
Kielce - HAOLK 22:18

Końcowa tabela w kategorii juniorów:

1. KS Vive Kielce
2. HK FCC město Lovosice
3. HAOLK
4. Wybrzeże Gdańsk
5. Górnik Zabrze
6. HCB Karviná
7. MŠK Povážská Bystrica

Wyniki KS Vive Kielce w kategorii juniorów młodszych:

Zahoráci S/M - Kielce 20:30
Kielce - Lovosice 22:26
Kielce - Zabrze 26:18
Gdańsk - Kielce 21:34
HAOLK - Kielce 29:26

Końcowa tabela w kategorii juniorów młodszych:

1. HK FCC město Lovosice
2. HAOLK
3. KS Vive Kielce
4. Torus Wybrzeze Gdańsk
5. HC Záhoráci Stupava/Malacky
6. MŠK Povážská Bystrica
7. SPR Górnik Zabrze
8. HCB Karviná