05.09.2023, 15:51
Poza boiskiem

Kontuzja Benoita Kounkoud

  • Maciej Szarek
  • Tekst

Grono kontuzjowanych w zespole Mistrzów Polski powiększa się. Z urazem mięśni międzyżebrowych zmaga się Benoit Kounkoud. Na ten moment nie wiadomo, jak długa przerwa czeka francuskiego skrzydłowego.

Benoit Kounkoud wystąpił w obu inauguracyjnych spotkaniach nowego sezonu ORLEN Superligi. W ciągu dwóch godzin gry Francuz rzucił pięć bramek, do których dołożył trzy asysty i jedno dwuminutowe wykluczenie.

Niestety, po wygranym spotkaniu z Energą Wybrzeżem Gdańsk (41:28) zdiagnozowano u niego uraz mięśni międzyżebrowych. Na razie nie wiadomo, ile czasu Benoit będzie pozostawał poza grą.

Tym samym Kounkoud dołącza do szerokiego grona kontuzjowanych w zespole Mistrzów Polski. Oprócz Francuza wyłączeni z gry są Andreas Wolff (kontuzja pleców), Haukur Thrastarson i Paweł Paczkowski (obaj zerwane więzadło w kolanie) oraz Hassan Kaddah (kontuzja stopy).

Kolejne spotkanie z udziałem kielczan zaplanowano na środę, 6 września. Tego dnia o godz. 18.00 żółto-biało-niebiescy zmierzą się z Energą MKS Kalisz. Bilety na spotkanie dostępne są TUTAJ.