14.09.2023, 12:00
Młodzież

Kielecka młodzież triumfowała w Zamościu

W miniony weekend (od 8 do 10 września) drużyny juniorów i młodzików KS Vive Kielce wzięły udział w trzydniowej rywalizacji w ramach Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców „O Buławę Hetmańską” organizowaną przez MKS Padwę Zamość. Nasze zespoły okazały się najlepsze zarówno w kategorii młodzików, jak i wśród juniorów!

Turniej w Zamościu stanowił kolejny etap przygotowań do startu nowego sezonu w rozgrywkach młodzieżowych, a młodzi zawodnicy KS Vive Kielce po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony. 

Pod koniec sierpnia juniorzy żółto-biało-niebieskich triumfowali w międzynarodowym turnieju w czeskiej Karwinie (WIĘCEJ). Teraz podopieczni trenera Aleksandra Litowskiego powtórzyli swój sukces, zwyciężając w zmaganiach w Zamościu. Kielczanie pokonali m.in. rywali z Tarnowa oraz gospodarzy. Co więcej, zawodnicy KS Vive Kielce okazali się najlepsi także w kategorii młodzików. W obu przypadkach do rywalizacji przystąpiło po pięć drużyn.

Sukcesy drużynowe przełożyły się także na wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju wśród juniorów został Jakub Solnica, a najlepszym zawodnikiem wśród młodzików wybrano Filipa Janusa.

solnica_zamość

Klasyfikacja turnieju w Zamościu wśród juniorów:

1. KS VIVE KIELCE
2. PAŁAC MŁODZIEŻY TARNÓW
3. SMS ZPRP KIELCE
4. MKS PADWA ZAMOŚĆ
5. UKS SMS WYBICKI KIELCE

Klasyfikacja turnieju w Zamościu wśród młodzików:

1. KS VIVE KIELCE
2. PAŁAC MŁODZIEŻY TARNÓW
3. KADRA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO
4. MKS PADWA ZAMOŚĆ
5. SPR STAL MIELEC

fot. Padwa Zamość