10.10.2023, 18:38
Młodzież

Świetny start juniorów w II lidze

Drużyna juniorów pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego fantastycznie rozpoczęła nowy sezon w II lidze piłkarzy ręcznych. Po trzech kolejkach rozgrywek reprezentanci KS Vive Kielce mają na koncie trzy wygrane. Żółto-biało-niebiescy pokonali kolejno MOSiR Bochnia, UKS SMS Wybicki Kielce oraz ASPR Zawadzkie.

Kolejny rok z rzędu juniorzy KS Vive Kielce przystąpili do rywalizacji w seniorskiej II lidze, czyli trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce, by już na tym etapie kariery zbierać doświadczenie w grze z niekiedy o wiele bardziej doświadczonymi rywalami. Żółto-biało-niebiescy biorą udział w zmaganiach Grupy IV. W tabeli znajduje się dwanaście zespołów, co oznacza, że kielczanie na przestrzeni sezonu rozegrają 22 mecze.

KS Vive Kielce ma już za sobą trzy z nich. Żółto-biało-niebiescy fantastycznie rozpoczęli rozgrywki, pokonując kolejno MOSiR Bochnia (42:27), UKS SMS Wybicki Kielce (27:22) oraz ASPR Zawadzkie (29:27).

Zdecydowanie najciekawszy przebieg miało ostatnie z wymienionych spotkań. Podczas gdy w dwóch pierwszych meczach nasi reprezentanci wysokie prowadzenie uzyskiwali już przed przerwą (20:11 w starciu z MOSiR Bochnia, 13:9 z UKS SMS Wybicki Kielce), w rywalizacji z ASPR Zawadzkie kielczanie długo musieli odrabiać straty. Rywale prowadzili jeszcze w 55. minucie (26:25), ale znakomita końcówka w wykonaniu podopiecznych trenera Litowskiego pozwoliła odwrócić losy spotkania.

Po trzech kolejkach gier KS Vive Kielce to jedna z dwóch drużyn w tabeli II ligi, która zachowała na koncie komplet punktów. Kielczanie zajmują jednak drugie miejsce, bo jeszcze lepszy bilans bramek wypracowała SPR Grunwald Ruda Śląska. W klasyfikacji najlepszych strzelców najwyżej plasują się najskuteczniejsi w drużynie żółto-biało-niebieskich Mateusz Pakaszewski i Dominik Trela (obaj po 18 bramek).


Wyniki KS Kielce w II lidze:

1. kolejka, 30 września:
KS VIVE Kielce - MOSiR Bochnia 42:27 (20:11)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Mateusz Pakaszewski 8

2. kolejka, 4 października:
UKS SMS Wybicki Kielce - KS VIVE Kielce 22:27 (9:13)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Bartłomiej Malarz, Dominik Trela (obaj po 7)

3. kolejka, 8 października:
KS VIVE Kielce - ASPR Zawadzkie 29:27 (12:14)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Mateusz Pakaszewski 8