11.10.2023, 11:52
Młodzież

X Memoriał Jarka Tkaczyka za nami

W dniach od 7 do 8 października odbył się X Memoriał Jarka Tkaczyka upamiętniający byłego bramkarza pierwszej drużyny Mistrzów Polski. W turnieju dla młodych adeptów piłki ręcznej udział wzięło aż dwanaście drużyn, w tym cztery zespoły KS Vive Kielce. Żółto-biało-niebiescy zajęli drugie miejsce w kategorii do lat 14.

Jarosław Tkaczyk to jedna z legend naszego klubu. Bramkarz czterokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski z ekipą żółto-biało niebieskich (w latach 1996, 1998, 1999 oraz 2003). Zawodniczą karierę zakończył dwa lata po ostatnim tytule ze względu na wadę serca. Następnie pracował w naszym klubie jako nauczyciel wychowania fizycznego oraz trener grup młodzieżowych. Zmarł w wieku 37 lat, 23 sierpnia 2013 roku, dzień po operacji serca.

Na cześć Jarosława Tkaczyka corocznie odbywa się Memoriał. W upamiętniającym turnieju udział biorą drużyny z całej Polski, często goszczą także ekipy z zagranicy. Nie inaczej było także i w tym roku, kiedy to dwanaście drużyn z ośmiu klubów zmierzyło się w dwudniowych zmaganiach.

X Memoriał Jarka Tkaczyka w piłce ręcznej chłopców odbył się w dniach od 7 do 8 października. Organizatorami turnieju byli Klub Sportowy Vive Kielce oraz Szkoła Podstawowa nr 39 Kielce. Zmagania miały miejsce się w Hali sportowej MOSIR Kielce przy ul. Krakowskiej 72 oraz w Hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 39 im. Stanisława Moniuszki w Kielcach. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: U14 (rocznik 2009 i młodsi) oraz U16 (rocznik 2007 i młodsi).

Wśród młodszych zawodników najlepsi okazali się goście z Radomia. MTS Lider Radom pokonał w finale drużynę KS Vive Kielce wynikiem 23:16. Żółto-biało-niebiescy zajęli zatem drugą lokatę, a drugi z zespołów pod egidą naszego klubu uplasował się na piątej lokacie. Po zakończeniu rozgrywek indywidualne wyróżnienia dla najlepszych graczy w naszych drużynach odebrali Adam Tkaczyk i Olaf Łukasik.

Nieco mniej szczęścia żółto-biało-niebiescy zaznali w rywalizacji chłopców do lat 16. W tej kategorii wiekowej KS Vive Kielce także reprezentowały dwie drużyny, które zmagania zakończyły na miejscach 5. i 6. Nagrody indywidualne otrzymali Maciej Wiśniewski i Jakub Różowicz. Triumfatorem rozgrywek została MKS Padwa Zamość.

Wyniki X Memoriału Jarka Tkaczyka:

Klasyfikacja końcowa w kategorii U14:
1. MTS LIDER RADOM
2 KS VIVEI I KIELCE
3. UKS WIERTMET LIBUSZA
4. MKS PADWA ZAMOŚĆ
5. KS VIVE I KIELCE
6. SPR STAL MIELEC

Klasyfikacja końcowa w kategorii U16:
1. MKS PADWA ZAMOŚĆ
2. SPR WYBRZEŻE GDAŃSK
3. MKS BIŁGORAJ
4. SPRT LUKS SKRZYSZÓW
5. KS VIVE I KIELCE
6. KS VIVE II KIELCE