25.10.2023, 09:30
Poza boiskiem

Adoptuj, nie kupuj. Dzień Kundelka z Mistrzami Polski

25 października obchodzimy Dzień Kundelka. Tego dnia w klubowych kanałach społecznościowych zamiast zwyczajowych wizerunków zawodników pojawią się… pieski ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Mistrzowie Polski wpisują się w akcję promocji przemyślanej adopcji zwierząt.

Data obchodzenia święta Dnia Kundelka nie jest przypadkowa. Termin 25 października symbolicznie przypada na dzień następujący po wprowadzeniu w życie Ustawy o Ochronie Zwierząt (obowiązuje ona od 24 października 1997 r.).

Mistrzowie Polski z Kielc wraz ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach promują przemyślaną adopcję zwierząt. Tego dnia w klubowych kanałach społecznościowych – zamiast zwyczajowych wizerunków zawodników na grafikach zapowiadających kolejny mecz drużyny Industria Kielce – pojawią się pieski czekające na adopcję we wspomnianym schronisku.

To nieformalne święto zwraca uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka – psa. W ten dzień dziękujemy kundelkom za ich oddanie i wierność. Zawsze należy jednak pamiętać, że pies to nie zabawka! Choć daje on wiele miłości i ciepła, jest także obowiązkiem dla swojego właściciela. Niestety, każdego roku wiele psów trafia do schronisk, gdzie czekają na nowych właścicieli. Zachęcamy do mądrej adopcji.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach znajduje się przy ul. Księdza Piotra Ściegiennego 203 i można się z nim skontaktować pod numerem telefonu 41 361 67 24.