29.10.2023, 10:00
Młodzież

Juniorzy odwrócili losy meczu. Kolejna wygrana w II lidze

Drużyna juniorów pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego pokonała UKS 31 Rokitnica Zabrze (34:29) i utrzymała status niepokonanej w bieżącym sezonie II ligi. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, żółto-biało-niebiescy do przerwy przegrywali trzema bramkami (17:20).

Zawodnicy trenera Litowskiego notują świetny start sezonu w ramach seniorskiej II ligi. KS Vive Kielce zwyciężył w pięciu inauguracyjnych kolejkach, dzięki czemu przed startem kolejnej serii gier plasował się na szczycie tabeli wraz z ekipą SPR Grunwald Ruda Śląska. W ramach 6. kolejki żółto-biało-niebiescy udali się w podróż do Zabrza, by w sobotę 28 października zmierzyć się z UKS 31 Rokitnica.

Spotkanie miało bardzo ciekawy przebieg. W początkowych minutach inicjatywę zdecydowanie przejęli gospodarze, którzy szybko wypracowali znaczną zaliczkę (10:5, 13. min.). Kielczanie próbowali odrabiać straty, ale przed zmianą stron zmniejszyli dystans tylko o dwa “oczka” (17:20).

Krótka przerwa bardzo dobrze podziałała jednak na naszych reprezentantów, bo zaraz po wyjściu z szatni KS Vive Kielce popisał się serią czterech bramek, obejmując prowadzenie (21:20). Co więcej, kilka chwil później kielczanie ponownie zanotowali kilka trafień z rzędu, powiększając różnię (25:21). Uzyskana w ten sposób zaliczka wystarczyła KS Vive Kielce, by utrzymać prowadzenie do końca meczu (34:29).

W żółto-biało-niebieskich barwach najskuteczniejszy był Jakub Osuch, autor dziewięciu bramek. Z dobrej strony pokazali się także Dominik Trela oraz Bartłomiej Malarz (obaj po 6 goli).

II liga, 6. kolejka, 28 października:

UKS 31 Rokitnica Zabrze vs KS VIVE II Kielce 29:34 (20:17)