10.11.2023, 16:30
News

Arkadiusz Moryto na dłużej w Kielcach

Do czerwca 2027 roku z KS Iskrą Kielce S.A. przedłużył kontrakt Arkadiusz Moryto. 

- Przedłużenie kontraktu przez Arkadiusza Morytę to ważny krok rozwoju naszego zespołu. Udowodnił swoją ciężką pracą i charakterem, że jestem jednym z fundamentów drużyny, a także jednym z najlepszych prawoskrzydłowych na świecie. Nie bez znaczenia jest także to, że jest bardzo ważnym ogniwem reprezentacji Polski i właśnie w oparciu o polskich zawodników chcemy, by rozwijał się nasz zespół - mówi Magdalena Szczukiewicz, prezes KS Iskra Kielce S.A.   

Arkadiusz Moryto trafił do Kielc w 2018 roku, wcześniej przez dwa sezony występował w Zagłębiu Lubin i zdobył w tym czasie łącznie 387 bramek. W żółto-biało-niebieskich barwach w pięciu kolejnych sezonach oraz tym obecnie trwającym zagrał łącznie w 127 meczach w Orlen Superlidze i 104 meczach w EHF Lidze Mistrzów. Zdobył w nich kolejno 719 i 356 bramek. Multimedalista mistrzostw Polski w piłce ręcznej, dwukrotny zdobywca srebrnego medalu Ligi Mistrzów, wielokrotny reprezentant polskiej reprezentacji. 

- Bardzo się cieszę, że zostaję w drużynie na dłużej. Pierwsze miejsce w moich negocjacjach od początku było zarezerwowane dla Industrii Kielce. Rozmowy z nowym zarządem trwały całkiem długo, nie były łatwe, bo każdy chciał tę linę przeciągnąć na swoją stronę, ale wszystko odbywało się w bardzo profesjonalny sposób - komentuje Arkadiusz Moryto.

Ogłoszenie tej decyzji przypadło w trakcie pobytu Industrii Kielce w Arabii Saudyjskiej na turnieju IHF Super Globe, które nazywane są klubowymi mistrzostwami świata. W sobotę 11 listopada w półfinale tych rozgrywek żółto-biało-niebiescy zmierzą się z niemieckim SC Magdeburgiem. Będzie to zatem okazja do rewanżu za czerwcowy przegrany przez kielczan po dogrywce finał EHF Ligi Mistrzów. 

- Jestem bardzo zadowolony, że taki gracz jak Arkadiusz Moryto zostaje w naszym klubie. Moim zdaniem to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy prawoskrzydłowy na świecie. Wszyscy musimy mieć świadomość, że fundamentem tego zespołu są młodzi, ale już doświadczeni zawodnicy. Niech więc przedłużenie przez Arkadiusza kontraktu będzie dobrą wiadomością dla tych, którzy mają wątpliwości co do przyszłości naszego klubu - dodaje trener mistrzów Polski Talant Dujshebaev.