16.11.2023, 09:57
News raport zdrowotny

Informacje w sprawie stanu zdrowia Arkadiusza Moryty 

Ze względu na uraz chrząstki głowy kości ramiennej wykluczony z czwartkowego meczu przeciwko RK Zagrzeb został Arkadiusz Moryto. Przerwa zawodnika w treningach potrwa 10 dni, a po tym czasie przejdzie on badania kontrolne. 

Do tej kontuzji doszło podczas meczu reprezentacji Polski z Węgrami. W jednej z akcji w obronie Arkadiusz Moryto chwycił piłkę, a jeden z zawodników przeciwnej drużyny wyrwał mu ją z ręki. Jeszcze w trakcie zgrupowania narodowej kadry skrzydłowy przeszedł badania, kolejne wykonano już po powrocie Industrii Kielce z IHF Super Globe w Arabii Saudyjskiej. 

Badania wykazały stłuczenie chrząstki głowy kości ramiennej. Zawodnik odczuwa dolegliwości bólowe. W efekcie wskazana jest przerwa w treningach wynosząca przynajmniej 10 dni. Po tym okresie Arkadiusz Moryto przejdzie kontrolne badania, które odpowiedzą czy jest już w stanie wrócić do treningach w pełnym obciążeniu.

To oznacza, że występ 26-letniego skrzydłowego w czwartkowym meczu EHF Ligi Mistrzów przeciwko RK Zagrzeb jest wykluczony. Nie zobaczymy go także w starciu rewanżowym w Hali Legionów oraz sobotnim meczem w Orlen Superlidze z Zepter KPR Legionowo.