18.11.2023, 20:55
News Komentarze

Po meczu z Zepterem KPR Legionowo. „Odczucia mamy pozytywne”

Mistrz Polski przed własną publicznością podejmował w 12. serii Zeptera KPR Legionowo. Industria Kielce wygrała ostatecznie 38:32, a Zawodnikiem Meczu wybrano Arstema Karaleka, który zdobył 14 bramek. 

I choć goście to outsider ligi, bo w żadnym z dotychczasowych spotkań nie zdobyli nawet punktu, to od początku postawili się mistrzom Polski. Gospodarze do spotkania z Zepterem KPR Legionowo przystąpili w czternastoosobowym składzie. Trener Industrii Kielce Talant Dujshebaev zdecydował, że bramkarza Andreasa Wolffa zastąpi Nikodem Błażejewski, a poza składem znaleźli się jeszcze Nicolas Tournat i Dylan Nahi. Co ciekawe, mecz z trybun Hali Legionów obserwował Guillaume Gille, trener reprezentacji Trójkolorowych, a towarzyszyło mu dwóch asystentów.

Poniżej prezentujemy pomeczowe wypowiedzi drugiego trenera Industrii Kielce Krzysztofa Lijewskiego oraz rozgrywającego Michała Olejniczaka.

Krzysztof Lijewski: - Odczucia sztabu szkoleniowego po tym meczu są, o dziwo, dobre. Choć okiem kibica mogło to nie wyglądać dobrze. Ktoś o naszym przeciwniku mógł powiedzieć, że to outsider, a nie rzucili ręcznika i pokazali się z bardzo dobrej strony. Nam brakowało trochę świeżości, ale musimy nad pracować, bo ważne pięć tygodni przed nami. Bardzo fajnie zaprezentował się Arstem Karelek niemal na stuprocentowej skuteczności, zagrał bardzo dobrze, podobnie Benoit też stuprocentowa i ważne przechwyty.

Michał Olejniczak: - Po tym meczu najistotniejsze jest to, że złapaliśmy trochę oddechu i każdy jest zdrowy. Ja fizycznie czuję się bardzo dobrze, jesteśmy przygotowani na grę co trzy, cztery dni. Teraz przez dwa i pół tygodnia będziemy w Kielcach i poświęcimy ten czas na treningi. Cieszymy się, że na przygotowanie taktycznie, bo wiemy jak ważne mecze przed nami.