21.11.2023, 11:41
News

Wiceprezes KS Iskra Kielce z prestiżową nagrodą 

Paweł Papaj, wiceprezes Klubu Sportowego Iskra Kielce S.A. otrzymał tytuł „Lidera Sport Biznes Polska 2023”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na gali w Warszawie. 

Plebiscyt Liderów SBP to wyjątkowa inicjatywa, której podstawowym celem jest pokazanie ludzkiej twarzy sportu i biznesu sportowego. Tytuł ten otrzymują osoby, których dotychczasowa działalność na rzecz sportu w szczególny sposób wyróżnia się na tle branży, a ich pasja, charyzma i zaangażowanie mogą stanowić wzór i inspiracje dla całego środowiska.

W tym roku podczas VI Kongresu Sport Biznes Polska również przyznano takie tytuły. W pięciu kategoriach (Organizacje Sportowe, Sponsorzy Sportu, Jednostki Samorządu Terytorialnego, Infrastruktura Sportowa i Branża Rozrywkowa) nominowanych było ponad 160 osób, a z nich Kapituła wybrała 40 laureatów. 

sbp_papaj2

W kategorii Organizacje sportowe tytułem tym uhonorowano Pawła Papaja, wiceprezesa KS Iskra Kielce S.A. 

W tej samej kategorii wyróżnienia otrzymali jeszcze m.in. mistrzyni  olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, która dzisiaj jest prezesem Polskiego Związku Pływackiego, a także wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a w przeszłości znakomity piłkarz ręczny Sławomir Szmal. 

sbp_papaj3