21.11.2023, 15:21
Młodzież

Ligowe rozgrywki juniora młodszego nabierają tempa

W połowie października dwie drużyny KS VIVE KIELCE rozpoczęły swoje zmagania w ramach świętokrzyskiej ligi w kategorii juniora młodszego.

Można powiedzieć, że młodzież grająca pod wodzą Pawła Grecaka i Kamila Siedlarza jest już zgraną drużyną, mającą na swoim koncie wiele rozegranych meczów, niejednokrotnie zakończonych spektakularnymi zwycięstwami. Zawodnicy znają się również ze szkolnej ławy - w dużej mierze są to uczniowie II klasy w VII LO w Kielcach. Inaczej jest u ich młodszych kolegów, którzy trenują razem od niedawna. Oni dopiero się zgrywają zbierając szlify i niezbędne doświadczenie pod czujnym okiem Pawła Sieczki.

Pomimo tego, iż mecz KS VIVE II zarówno z młodzieżą z Końskich jak i z Ostrowca Świętokrzyskiego, zakończył się zwycięstwem przeciwnika, to nie można naszym młodym zawodnikom odebrać zaangażowania, determinacji i serca do walki o jak najlepszy rezultat, które z pewnością przełożą się na coraz lepsze wyniki w niedalekiej przyszłości.     

W przypadku pierwszej drużyny, po bardzo wyrównanym spotkaniu w kieleckich derbach z UKS SMS Wybickim, nasi zawodnicy zeszli z parkietu z tarczą, mimo iż do przerwy to rywal prowadził dwoma punktami. Po zmianie stron dwa gole Kuby Borto i po jednym trafieniu Filipa Januszka i Karola Szymonka, pozwoliło naszej drużynie objąć prowadzenie, którego już nie oddaliśmy do końca pojedynku.

W 3 kolejce szczypiorniści VIVE zmierzyli się ze sobą. Starsi koledzy dali młodszym niezłą lekcję prawdziwego szczypiorniaka pokonując ich 66:15.

Zapraszamy do śledzenia poczynań naszych juniorów młodszych tutaj bądź bezpośrednio z trybun. Już w najbliższą niedzielę o godz. 15:30 zawodnicy pierwszej drużyny powalczą na swoim parkiecie z KSSPR Końskie.

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych:

KS Vive I Kielce – UKS SMS Wybicki Kielce  32:25 (15:17)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Dawid Adryan i Karol Kulesza po 6, Jakub Borto i Jakub Grdeń po 5

 

KS Vive II Kielce – KSSPR Końskie  19:44 (5:24)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Aleksander Erdowski 5, Mateusz Stefaniec 4, Piotr Szemraj 2

 

KSZO Ostrowiec Św. - KS Vive II Kielce 56:32 (26:15)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Aleksander Erdowski 8, Mateusz Stefaniec 5, Jan Głogowski 4

 

KS Vive II Kielce - KS Vive I Kielce 15:66 (7:33)

Najwięcej bramek dla KS Vive II Kielce: Mateusz Stefaniec 5, Jakub Różowicz 3

Najwięcej bramek dla KS Vive I Kielce: Krzysztof Kulesza 15, Mateusz Ziętal 9, Filip Januszek i Karol Szymonek po 7

 

Zdjęcie pochodzi z zasobów kanału Vive2007