22.11.2023, 13:04
News Młodzież

Kolejne zmagania juniorów na plus

Juniorzy idą jak burza w rozgrywkach seniorskich w II lidze.

W 7 kolejce przyszło się nam mierzyć we własnej hali z doświadczonym zespołem AZS AGH II Kraków, który został w tym dniu wzmocniony kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu (I liga). Początek meczu był trochę nerwowy, a po kwadransie gry utrzymywał się wynik remisowy 6:6. Od 20 minuty nasi młodzi szczypiorniści wyszli już na prowadzenie sukcesywnie powiększając przewagę nad rywalem. Na przerwę schodziliśmy z zapasem 5 bramek. Rywal próbował w drugiej połowie meczu odrabiać straty, ale w efekcie udało mu się zbliżyć jedynie na 3 oczka.

W tym dniu swój debiut w rozgrywkach II ligi odnotował Mikołaj Adryan, który pojawił się w kieleckiej bramce w zastępstwie kontuzjowanych: Jakuba Solnicy i Kacpra Górala.

W minioną niedzielę, w ramach 8 kolejki II ligi, drużyna KS VIVE II Kielce dopisała kolejne 3 punkty do swojego konta odnosząc zasłużone zwycięstwo 29:24 w wyjazdowym meczu w Mysłowicach. Tego dnia Nikodem Błażejewski zasilił nasz zespół i odnotował 50% skuteczność w bramce. Nasi drugoligowcy utrzymali się tym samym na pozycji wicelidera tabeli, ustępując zespołowi Grunwald Ruda Śląska tylko gorszym bilansem bramek.

Aktualna klasyfikacja strzelców w grupie D dostępna jest tutaj.

Mecz 9 kolejki II ligi z SMS ZPRP III Kielce został przełożony na 15 grudnia tak więc najbliższe spotkanie zagramy w Rudzie Śląskiej 2 grudnia. Stawką meczu będzie prowadzenie w lidze ponieważ tego dnia zmierzą się jedyne niepokonane jak do tej pory ekipy.

Zawodnicy Aleksandra Litowskiego rozegrali w ostatnim czasie także spotkanie rundy rewanżowej w ramach świętokrzyskiej ligi juniora. Przeciwnikiem i zarazem gospodarzem była młodzież zrzeszona w UKS SMS Wybicki Kielce. Pierwsza połowa to popisy bramkarzy. Zarówno z jednej jak i drugiej strony świetnie zaprezentowali się młodzi golkiperzy, w tym nasz zawodnik - Oskar Tokarczyk, który w trakcie meczu obronił 4 rzuty karne. Ostatecznie pojedynek zakończył się naszym zwycięstwem 28:16.

Druga drużyna juniorów KS VIVE w tej kolejce pauzowała ale już w najbliższy piątek obydwie ekipy Vive spotkają się w bratobójczym pojedynku. Czy tym razem młodsi zawodnicy postawią się drugoligowcom i spróbują zawalczyć o punkty? Zapraszamy na halę przy ul. Krakowskiej na godz. 17:00 aby przekonać się na własne oczy. Przypomnijmy, że w pierwszym starciu lepsi okazali się starsi koledzy, wygrywając 42:28.

 

II liga, 7 kolejka:

KS Vive II Kielce – AZS AGH II Kraków  33:30 (17:12)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Osuch i Dominik Trela po 8, Bartłomiej Malarz 6, Mateusz Pakaszewski 5

II liga, 8 kolejka:

MKS WIRy Siódemka Mysłowice - KS Vive II Kielce 24:29 (10:16)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Bartłomiej Malarz i Jakub Sęk po 6, Jakub Osuch 5, Dominik Trela 4

Świętokrzyska Liga Juniora:

UKS SMS Wybicki Kielce  - KS Vive Kielce – 16:28 (6:14)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Bartłomiej Malarz i Mikołaj Smysło po 4, Marcel Kuśnierek i Adrian Malicki po 3