03.12.2023, 23:01
Młodzież

Prowadzenie w II lidze dzięki wygranej w meczu na szczycie

W 10 kolejce rozgrywek II ligi nasza drużyna juniorów zmierzyła się z zespołem SPR Grunwald Ruda Śląska na ich terenie. Pomimo zmęczenia podróżą w ciężkich warunkach pogodowych zawodnicy przystąpili do pojedynku bardzo zdeterminowani. Wiedzieli, że stawką meczu jest prowadzenie w lidze. Spotkały się bowiem dwie drużyny, które jako jedyne nie przegrały dotychczas meczu.

Początek starcia był trochę nerwowy. W dziesiątej minucie na tablicy można było zobaczyć wynik remisowy 4:4. Później zawodnicy Vive odskoczyli na 4 trafienia. Niemalże przez cały mecz nasi dzielni wojownicy utrzymywali kilkubramkowe prowadzenie. Od 50 minuty w szeregi zespołu wtargnęło jednak zdenerwowanie z powodu czerwonej kartki jaką otrzymał bramkarz Jakub Solnica.

Po tym wykluczeniu gospodarze uwierzyli, że mogą odwrócić losy meczu. Niesieni okrzykami licznie zgromadzonych kibiców doprowadzili w 55 minucie do wyniku 22:23. Moment później Wiktor Augustowski dołożył kolejne trafienie dla naszej drużyny, ale po chwili musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki za trzecią dwuminutową karę. Do końca meczu nasi dwaj wyeliminowani zawodnicy mogli już tylko wspierać drużynę z trybun pomagając w dopingu kibicom, którzy tego dnia zdecydowali się na wyjazd do Rudy.

Końcówka starcia była bardzo emocjonująca. Kieleccy szczypiorniści zachowali jednak więcej zimnej krwi i doprowadzili w efekcie do zwycięstwa 28:25. W ostatnich minutach tego pojedynku w ważnym momencie Jakub Sęk dokonał przechwytu, trzy bramki zdobył Bartłomiej Malarz a Jakub Janus wykorzystał rzut karny. Dzięki tej wygranej KS VIVE II Kielce objęło prowadzenie w tabeli.

Aktualna klasyfikacja strzelców w grupie D dostępna jest tutaj.

Kolejny mecz w ramach 11 kolejki II ligi zagramy u siebie w najbliższą sobotę (9 grudnia) o godz. 17:00. Naszym przeciwnikiem będzie Handball Stal II Mielec.

 

II liga, 10 kolejka:

SPR Grunwald Ruda Śląska - KS Vive II Kielce  25:28 (14:16)

KS Vive II Kielce: Tokarczyk, Solnica, Malarz 8, Trela 5, Sęk 4, Osuch 3, Janus 3, Pakaszewski 3, Augustowski 2, Smysło, Kuśnierek, Michalczyk, Nyga, Tarapacz, Tkaczyk, Dąbrowski

 

Zdjęcia: Facebook SPR Grunwald Ruda Śląska