05.12.2023, 11:42
Młodzież

Juniorzy młodsi prowadzą w lidze na półmetku rozgrywek

Zawodnicy trenera Grecaka i Siedlarza nie mają sobie równych w swojej kategorii wiekowej

Szczypiorniści pierwszej drużyny juniorów młodszych skończyli już pierwszą rundę rozgrywek wygrywając wszystkie swoje pojedynki. W czterech meczach zdobyli 176 bramek tracąc tylko 90.  

W ostatnim starciu przyszło im się mierzyć z zajmującą drugą lokatę drużyną z Ostrowca Świętokrzyskiego. Do ósmej minuty można było oglądać wyrównaną walkę – raz jedna raz druga drużyna zdobywała bramkę. Po wyniku 4:4 kielecka ekipa zaczęła odskakiwać przeciwnikowi i sukcesywnie powiększać swoją przewagę. Nasi zawodnicy na przerwę schodzili, gdy na tablicy był rezultat 22:14.

Mecz mógł się podobać zgromadzonym na hali Politechniki kibicom – zawodnicy z obydwu stron przeprowadzali ładne akcje wykończone mocnymi rzutami. Wielokrotnie miały miejsca zaskakujące przechwyty i szybkie kontry. Z dobrej strony, z wysoką skutecznością, pokazali się kieleccy skrzydłowi zdobywając łącznie 17 bramek. W efekcie mecz zakończył się wynikiem 44:29 a najskuteczniejszym zawodnikiem kieleckiej ekipy został Krzysztof Kulesza, zdobywając 8 trafień.

Aktualny układ tabeli znajduje się tutaj.

Druga drużyna juniorów młodszych, trenująca na co dzień z trenerem Pawłem Sieczką, ma do rozegrania jeszcze jeden pojedynek w tej rundzie a jej przeciwnikiem będą zawodnicy UKS SMS Wybicki Kielce. Po tym meczu będzie zasłużona dla wszystkich przerwa na odpoczynek a do rozgrywek w tej kategorii wiekowej powrócimy już w nowym roku. Druga runda wyłoni drużyny, które w marcu będą reprezentować nasze województwo w Mistrzostwach Polski.

 

Liga juniorów młodszych, 5 kolejka:

KS VIVE I Kielce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  44:29 (22:14)

KS VIVE I Kielce: Paw, Smelcerz, Kulesza Krzysztof 8, Osuch 7, Morawski Szymon 5, Grdeń 4, Januszek 4, Ziętal 4, Duda 3, Kaczmarski 3, Pyczek 3, Szymonek 3, Wiaderny Michał, Wiśniewski, Lubera

 

Autor zdjęć: Artur Jarosz