13.12.2023, 10:37
Młodzież

Młodzicy walczyli w weekend na kieleckich parkietach

Tylko jedna drużyna przyjezdna mogła się cieszyć ze zwycięstwa. Pozostałe pojedynki na korzyść KS VIVE Kielce

Po około miesięcznej przerwie do gry wrócili młodzicy. Dwie spośród trzech drużyn chłopców biorących udział w rozgrywkach świętokrzyskiej ligi młodzików odniosły w ten weekend okazałe zwycięstwa.

Podopieczni Tomasza Litwina rozgromili zawodników KSZO Ostrowiec Św. 37:22. Świetny występ zanotował Jan Dąbrowski, po którego rzutach bramkarz przeciwników musiał aż 13 razy wyciągać piłkę spomiędzy słupków. Pomimo, iż trener miał tego dnia do dyspozycji tylko 10 zawodników, od pierwszych minut jego drużyna prowadziła. Z minuty na minutę przewaga rosła choć przeciwnik miał momenty zrywów i próbował odrabiać straty. Kielecka ekipa doprowadziła jednak mecz spokojnie do końca powiększając swój dorobek punktowy o kolejne 3 oczka.

Zawodnicy Aleksandra Litowskiego także nie byli zbyt gościnni dla drużyny przyjezdnej i w pojedynku z chłopcami z Końskich pokazali klasę wygrywając to spotkanie 42:25. Podobnie jak u starszych rocznikowo kolegów z klubu, tutaj też od pierwszego gwizdka kieleccy szczypiorniści nie dali przeciwnikowi możliwości przejęcia inicjatywy w tym meczu. Już w 6 minucie prowadzili 7:1 a do przerwy przewaga systematycznie rosła i na tablicy widniał wynik 24:13. Najwięcej bramek dla drużyny KS VIVE II Kielce zdobyli Michał Schmeidel, Patryk Adamczyk i Filip Janus.

Najmłodsi nasi klubowi reprezentanci, podopieczni trenera Dominika Czerwińskiego, zmierzyli się z rówieśnikami z Sandomierza. Pojedynek był bardzo wyrównany. Do 11 minuty raz jedna raz druga strona zdobywała bramkę. W efekcie goście prowadzili do przerwy 4 bramkami. Po powrocie na parkiet KS VIVE zanotowało dwa celne rzuty za sprawą Marcela Romańskiego i Patryka Ignacego. Wydawało się wówczas, że chłopcy złapali dobrą passę i będą w stanie odrobić jeszcze dwie bramki by doprowadzić do remisu. Niestety tym razem się nie udało. Po 50 minutach gry ze zwycięstwa mogli się cieszyć zawodnicy SPR Wisły Sandomierz. Najskuteczniejszym graczem w naszych szeregach był w tym pojedynku Marcel Szyc, który zanotował aż 7 celnych trafień.

Cieszy fakt, że dwie drużyny młodzików nie odniosły w tym sezonie żadnej porażki w lidze świętokrzyskiej. Niebawem dojdzie do bezpośredniego pojedynku między KS VIVE I i KS VIVE II, który zapewne wyłoni lidera tabeli po pierwszej rundzie.