19.12.2023, 11:58
Młodzież

Zasłużone prowadzenie po pierwszej rundzie w II lidze

Niewiele zabrakło by zakończyć rok bez żadnej porażki w tym sezonie

Zanim nasi juniorzy mogli spokojnie zacząć myśleć o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia i zasadnym odpoczynku, trzeba było jeszcze rozegrać zaległy mecz w II lidze z lokalną młodzieżą ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Tego dnia nie mogliśmy skorzystać ze wszystkich naszych zawodników, ponieważ część z nich leczy kontuzje bądź rozłożyła ich choroba. Zdeterminowani jednak do tego, by do końca pierwszej rundy zostać jedyną niepokonaną drużyną, przystąpiliśmy do walki. Stresu, a może dodatkowego powera dodawał zawodnikom fakt, że na trybunach pojawił się trener Talant Dujshebaev.

W mecz weszliśmy skoncentrowani. Za sprawą dwóch naszych skrzydłowych (Jakuba Sęka i Krzysztofa Nygi) po 5 minutach prowadziliśmy 3:1. Nie łatwo było jednak pokonać tego dnia bramkarza przeciwników, który od początku spotkania bardzo dobrze spisywał się między słupkami. W dalszej części pierwszej połowy nasi zawodnicy rzadziej zdobywali bramki, a przeciwnik zaczął nam odskakiwać notując raz za razem kolejne celne rzuty. Na przerwę schodziliśmy z sześciobramkową stratą (10:16), poturbowani i zmęczeni trudami pierwszego rozdania.

Druga połowa to gonienie wyniku. Moment zrywu przyszedł w 35 minucie, kiedy świetnie obsługiwany w tym meczu Wiktor Augustowski zaliczył dwa trafienia. Następnie Jakub Osuch dorzucił jeszcze jedną bramkę. Zaczęliśmy się zbliżać do prowadzących. Lepiej działała również obrona, po której ładnym rzutem do pustej bramki przez całe boisko popisał się Jakub Janus. Przeciwnicy zaczęli popełniać coraz więcej błędów. W 45 minucie wykonaliśmy skutecznie karnego i to zapoczątkowało serię 5 celnych rzutów, które dały nam upragnione choć minimalne prowadzenie. Do końca starcia raz jedni raz drudzy punktowali. W 58 minucie na tablicy widniał wynik remisowy 28:28. Niestety więcej zimnej krwi do końca meczu zachowali przyjezdni a przede wszystkim Wiktor Malec (zawodnik KS VIVE Kielce, który na co dzień uczęszcza do SMS). W ostatnich minutach dwukrotnie pokonał Nikodema Błażejewskiego, a to przesądziło o wyniku meczu 28:30.  

Pomimo tej porażki nasi juniorzy prowadzą w tabeli po pierwszej rundzie.

Tabela II liga Mężczyzn, gr. 4

 1. KS VIVE II Kielce - 30 pkt
 2. SPR Grunwald Ruda Śląska - 26 pkt
 3. SMS ZPRP III Kielce - 26 pkt
 4. ASPR Zawadzkie - 22 pkt
 5. AZS AGH II Kraków - 21 pkt
 6. Hutnik Kraków - 15 pkt
 7. UKS SMS Wybicki Kielce - 15 pkt
 8. MKS WIRy Siódemka Mysłowice - 15 pkt
 9. Handball Stal II Mielec - 12 pkt
 10. SUMKS Jedynka Myślenice - 7 pkt
 11. UKS 31 Rokitnica Zabrze - 6 pkt
 12. MOSIR Bochnia - 3 pkt

Najlepiej punktującymi zawodnikami drużyny po 11 meczach są Bartłomiej Malarz i Jakub Osuch, którzy dotychczas zdobyli po 66 bramek oraz Jakub Sęk - zdobywca 54 bramek.

Na drugą rundę rozgrywek II ligi przyjdzie nam poczekać do 20-21 stycznia.

Tydzień wcześniej nasi zawodnicy będą uczestniczyć w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów.

II liga, zaległa 9 kolejka:

KS VIVE II Kielce – SMS ZPRP III Kielce 28:30 (10:16)

KS VIVE II Kielce: Błażejewski, Solnica, Tokarczyk, Osuch 7, Augustowski 6, Sęk 6, Janus 4, Malarz 4, Nyga 1, Dąbrowski, Kargul, Kuśnierek, Rurarz, Smysło, Tarapacz, Tkaczyk

 

Fot. Artur Jarosz