07.02.2024, 19:26
News Mecz

Podziękowania dla trenera, mecz niepełnosprawnych sportowców i pewna wygrana Industrii Kielce

Środowy mecz obfitował w wyjątkowe wydarzenia i wyjątkowych gości. Władze KS Iskra Kielce, zawodnicy oraz kibice podziękowali za dekadę pracy trenerowi Talantowi Dujshebaevowi. A jego podopieczni wygrali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 41:27 (22:13).

Mistrzów Polski w piłce ręcznej odwiedzili mistrzowie Polski w koszykówce na wózkach inwalidzkich - zespół Ortomedico Scyzory Kielce. Jeden z jego zawodników Jan Szymczak wykonał też pierwsze symboliczne podanie w meczu do Nicolasa Tournata. A w trakcie przerwy rozegrany został mecz piłki ręcznej na wózkach inwalidzkich i było to chyba pierwsze tego typu wydarzenie w kraju. 

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem pamiątkowe obrazy otrzymali zawodnicy, którzy udanie zaprezentowali się na styczniowych mistrzostwach - złoci medaliści mistrzostw Europy z Francji i Afryki (Hassan Kaddah) oraz najlepszy bramkarz turnieju Andreas Wolff. Z kolei po spotkaniu Industrii z Piotrkowianinem władze klubu, zawodnicy oraz kibice podziękowali za dekadę pracy trenerowi Talentowi Dujshebaevowi. Otrzymał on słodki upominek - tort ważący, a jakże, 10 kilogramów oraz pamiątkowe zdjęcie wykonane w otoczeniu zdobytych z kieleckim klubem trofeów. W styczniu minęło dziesięć lat odkąd ten szkoleniowiec został trenerem pierwszego zespołu i doprowadził go do 18 trofeów w tym ten najważniejszy - za wygranie EHF Ligi Mistrzów w 2016 roku. 

Do meczu 19. kolejki Orlen Superligi Industria Kielce przystąpiła bez Andreasa Wolffa, Artsema Karaleka, Tomasza Gębali i Hassana Kaddaha. Od pierwszych minut w bramce kibice w Hali Legionów oglądali Miłosza Wałacha (6/19 w pierwszej połowie), po przerwie po raz pierwszy przed fantastyczną kielecką publicznością pokazał się Sandro Mestrić. 

Obrońcy mistrzowskiego tytułu od początku  narzucili swój styl i nie pozostawili gościom złudzeń. Szybko osiągnęli przewagę i na przerwę schodzili prowadząc dziewięcioma trafieniami - 22:13. Mimo tego podopieczni trenera Michała Matyjasika nie poddawali się i próbowali rozgrywać swoje akcje. Wyróżnić na pewno należy Krzysztofa Żyszkiewicza, młodego skrzydłowego schodził z dziewiątego metra na szósty i zdobywał bramki. Łącznie w całym meczu uzbierał ich - sześć.  

Druga połowa toczyła się pod dyktando kielczan, choć piotrkowianie próbowali stawiać opór w defensywie i odgryzać się w ataku. Wyróżnić na pewno należy sytuację po wznowieniu z tzw. szybkiego środka, kiedy wykorzystali grę kielczan w osłabieniu, i zdobili bramkę. Na dziewięć minut przed końcem żółto-biało-niebiescy wyszli na prowadzenie 35:23 za sprawą bramki Michała Olejniczaka. 40. bramkę dla Industrii Kielce zdobył Szymon Sićko, a ostatecznie mistrzowie Polski wygrali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 41:27.

MVP meczu wybrano Alexa Dujshebaeva.

Industria Kielce - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 41:27 (22:13)

Industria Kielce: Wałach (6/19), Mestrić (6/16)- Olejniczak 4, Wiaderny 3, Sićko 5, A. Dujshebaev 7, Tournat 5, D. Dujshebaev 3, Thrastarson 1, Karacić 2,  Surgiel 3, Paczkowski 2, Nahi 4

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Chmurski (4/23), (Kot 5/27) - Żyszkiewicz 6, Matyjasik 6, Swat 4, Pozarek 3, Makowiejew 3, Surosz 2, Krajewski 1, Mosiołek, Szopa, Grzesik, Kowalski, Wawrzyniak.