27.02.2024, 10:42
Młodzież

Zwycięstwo drugoligowców w pojedynku z Hutnikiem Kraków

Zanim Final4 Mistrzostw Polski Juniorów to jeszcze mecz II ligi

Nasi juniorzy nie mogli skorzystać z wypoczynku podczas zakończonych właśnie ferii zimowych ponieważ bez przerwy przygotowują się do najważniejszego turnieju w tym sezonie – FINAL4 Mistrzostw Polski, który już w najbliższych dniach (1-2 marca) odbędzie się w Hali Legionów.

W ramach przygotowań przyszło naszym zawodnikom zmierzyć się w niedzielne popołudnie w meczu 15 kolejki II ligi z krakowską drużyną Hutnika. Wiedzieliśmy, że pojedynek nie będzie należał do najłatwiejszych – zwłaszcza, że Hutnik był gospodarzem tego meczu. W pierwszej rundzie pokonaliśmy co prawda tę drużynę 42:32, ale w tym pojedynku nie mogliśmy skorzystać z żadnego z naszych podstawowych bramkarzy, którzy leczą kontuzje. Między słupkami stanął tego dnia najmłodszy i najstarszy członek naszej drużyny – Wojciech Smelcerz (ur. 2008 r) i Wojciech Czerwiński (ur. 1996 r).

Żółto-biało-niebiescy rozpoczęli mecz od dwóch trafień: Mateusza Pakaszewskiego i Macieja Michalczyka. Chwilę później obrońca gospodarzy otrzymał 2 minuty kary za faul na naszym prawoskrzydłowym. Gra w przewadze niestety nie przyniosła zamierzonego celu, ponieważ straciliśmy trzy kolejne bramki. Od 12 minuty wyszliśmy już na prowadzenie. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy utrzymywaliśmy czterobramkową przewagę. Niestety chwila rozkojarzenia i przeciwnik wykorzystał nasze błędy trafiając trzykrotnie do naszej bramki. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkową zaliczką (14:15).

Druga połowa pokazała, że rozmowa w przerwie z trenerem wpłynęła mocno mobilizująco na naszych zawodników. Dużo lepiej zaczęła pracować obrona. W bramce świetnie spisywali się golkiperzy a zmyślnie przeprowadzane akcje kończyły się w dużej mierze celnymi trafieniami.

W ciągu 20 minut przeciwnik pokonał naszego bramkarza zaledwie dwa razy, podczas gdy nasi zawodnicy odnotowali w tym czasie 12 bramek. Konsekwentna gra do końca przyniosła zamierzony cel: zwycięstwo. Najskuteczniejszym wśród naszych zawodników był Jakub Sęk, który zdobył 7 bramek.

II liga, 15 kolejka:

HUTNIK Kraków – KS VIVE II Kielce 22:33 (14:15)

KS VIVE II Kielce: Czerwiński Wojciech, Smelcerz Wojciech, Sęk Jakub 7, Malarz Bartłomiej 5, Trela Dominik 5, Michalczyk Maciej 4, Osuch Jakub 4, Augustowski Wiktor 2, Pakaszewski Mateusz 2, Tkaczyk Bartosz 2, Dąbrowski Eryk 1, Smysło Mikołaj 1, Janus Jakub, Kargul Piotr, Kuśnierek Marcel, Malicki Adrian