08.03.2024, 16:02
Bilety

Zobacz z trybun ostatni mecz rundy zasadniczej [BILETY]

30 marca o godz. 16 Industria Kielce zmierzy się przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin. Będzie to tym samym ostatnie spotkanie części zasadniczej obecnego sezonu Orlen Superligi. 
 
W poniedziałek 11 marca rozpocznie się sprzedaż biletów na to spotkanie. 
I tak w sektorach B, E oraz w pierwszym rzędzie P-E bilet normalny kosztuje 30 zł, ulgowy - 25 zł.
Natomiast w sektorach A, C, D, F, P-D bilet normalny kosztuje 20 zł, a bilet ulgowy 15 zł. Posiadacze karnetów, którzy wiedzą, że tego dnia nie będą mogli pojawić się na meczu mogą zwalniać swoje miejsca (tym samym trafią one do otwartej sprzedaży) od 11 marca od godz. 12 do 27 marca do godziny 11. Zwolnione bilety idą do sprzedaży w kolejny dzień o godz. 12.
Mecz 26. serii Orlen Superligi będzie ostatnim starciem rundy zasadniczej sezonu. Po niej zespoły z miejsc 1-8 przystąpią do walki o mistrzostwo Polski, a zespoły z miejsc 9-14 o utrzymanie. Zespoły, które zakwalifikują się do fazy play-off rywalizować będą do dwóch zwycięstw. A więc w przypadku wyniku 1-1 po dwóch meczach, kibiców czekać będzie jeszcze trzecie spotkanie. Dotyczy to wszystkich spotkań play-off, począwszy od ćwierćfinałów, na meczach medalowych kończąc. Zespoły, które odpadną z rywalizacji w play-off na etapie ćwierćfinału, będą rywalizowały o miejsca 5-8. 
Z kolei w grupie spadkowej punkty zdobyte w pierwszej części rozgrywek zostaną zachowane. W tej fazie każdy z klubów rozegra po jednym meczu z pozostałymi drużynami grupy spadkowej. Łącznie każdy z walczących o utrzymanie zespołów rozegra po 5 meczów. Ostatni zespół z grupy spadnie z PGNiG Superligi, a przedostatnia drużyna weźmie udział w dwumeczu barażowym z zespołem, który na koniec sezonu zajmie 2. miejsce w Lidze Centralnej.