14.03.2024, 13:54
Młodzież

12 zawodników KS VIVE w kadrze na OOM

W dniach 15-16 marca reprezentanci województwa świętokrzyskiego rozpoczną zmagania półfinałowe w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2024.

W tym roku odbywać się będzie jubileuszowa, 30 edycja tych młodzieżowych rozgrywek. Inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki jest kultywacja aktywności fizycznej i ducha rywalizacji wśród młodych zawodników w różnych dyscyplinach sportowych. Nie mogło oczywiście w tych zmaganiach zabraknąć szczypiorniaka. Do turnieju finałowego OOM, który na przełomie kwietnia i maja będzie miał miejsce na terenie woj. dolnośląskiego, awansują po dwie drużyny z każdej grupy.

Skład grup półfinałowych oraz gospodarzy poszczególnych turniejów edycji 2024 poznaliśmy w wyniku grudniowego losowania. Reprezentacja województwa świętokrzyskiego będzie toczyła swoje pojedynki w Opolu w ramach Grupy C a jej rywalami będą drużyny z woj. opolskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

Trenerzy reprezentacji woj. świętokrzyskiego, Tomasz Litwin i Mirosław Curyło, wspomagani przez trenerkę Monikę Kiniorską i kierownika Jakuba Skorupę, zgłosili do kadry aż dwunastu zawodników z naszego klubu:

- Adamczyk Patryk

- Cieślik Maksymilian

- Dąbrowski Jan

- Gruszczyński Bartosz

- Łęski Alan

- Morzyk Szymon

- Pajchel Aleksander

- Różowicz Jakub

- Schmeidel Michał

- Szlufik Kacper

- Tobera Dominik

- Zdziech Jan

Gratulujemy powołanym i życzymy sukcesu.

Wszystkie mecze półfinałowe będą rozegrane w formule dwa razy po 20 minut. Poniżej szczegółowy harmonogram gier naszych reprezentantów:

Grupa C (Opole)

Piątek, 15 marca:

9.30 Podkarpackie – Świętokrzyskie

17.30 Opolskie – Świętokrzyskie

Sobota, 16 marca:

9.30 Małopolskie – Świętokrzyskie