18.03.2024, 12:51
Młodzież

Jakub Solnica reprezentował Polskę w dwumeczu z Austrią

W piątek i sobotę odbyły się w Szczyrku mecze reprezentacji Polski Juniorów U-18 (rocznik 2006 i młodsi), które były zaplanowane na zakończenie obozu szkoleniowego pod wodzą trenera Mariusza Jurasika. Przeciwnikiem w dwumeczu była dla naszych rodaków reprezentacja Austrii.

W całym zgrupowaniu a także w meczach międzynarodowych brał udział nasz zawodnik Jakub Solnica – wyróżniający się bramkarz, wybrany do siódemki turnieju na niedawno zakończonych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Kielcach (pisaliśmy o tym tutaj).

Kuba świetnie spisywał się w piątkowym meczu. Obronił dwa rzuty karne i miał spektakularne interwencje. Do przerwy Polacy prowadzili 14:10. Niestety druga połowa to wyraźna przewaga gości, którzy finalnie zwyciężyli 34:30.

W sobotę jakby role się odwróciły. Początek meczu zdecydowanie należał do Austrii, która potrafiła narzucić swój styl gry i po siedmiu minutach prowadziła 5:1. Biało-czerwoni odrobili jednak straty i po 15 minutach meczu był już remis. Przebieg dalszej części spotkania sprawił, że wynik oscylował w okolicy remisu, który utrzymywał się przez większą część pojedynku. Na osiem minut przed końcem spotkania udało się naszym rodakom odskoczyć na 4 bramki. Ta zaliczka pozwoliła im dowieźć zwycięstwo do końca, pomimo błędów w ostatnich minutach. Ostateczny wynik 33:32 dla Polski.