18.03.2024, 13:16
Młodzież

Umocnienie na pozycji lidera w II lidze po wygranej w Krakowie

W miniony weekend odbyła się 18 kolejka rozgrywek drugiej ligi w grupie IV.

Podopieczni trenerów Litowskiego i Żyły ponownie udali się do stolicy Małopolski, choć tym razem naszym przeciwnikiem były rezerwy pierwszoligowego AZS AGH Kraków. W poprzedniej rundzie nasi juniorzy pokonali tego rywala na własnym parkiecie 33:30. Rewanż zapowiadał się zatem bardzo ciekawie i emocjonująco, tym bardziej, że w składzie krakowian było aż 8 zawodników, którzy są również zgłoszeni do rozgrywek I ligi.

Początek meczu był trochę nerwowy, choć to przeciwnik zaczął od dwóch celnych trafień. Chwilę później Jakub Solnica został uderzony piłką w twarz, za co sędzia pokazał zawodnikowi gospodarzy dwuminutową karę. W naszych szeregach pojawiło się trochę niedokładności. Dobrze, że rywal też popełniał błędy, gubiąc piłkę bądź obijając słupki naszej bramki. W 20 minucie utrzymywał się wynik remisowy. Następnie, po trzech celnych trafieniach Jakuba Sęka i jednym Dominika Treli, odskoczyliśmy krakowianom na cztery bramki. W ostatnich sekundach pierwszej połowy nie udało nam się zwiększyć przewagi po nieudanym wykonaniu rzutu karnego i na przerwę schodziliśmy przy wyniku 13:9 dla nas.    

Dobre wejście w drugą połowę zaskutkowało celnym trafieniem Jakuba Osucha. W naszej bramce pojawił się Wojciech Czerwiński, którego świetne interwencje uniemożliwiły gospodarzom na zbliżenie się do nas na mniej niż 4 bramki. Swoją cegiełkę dołożyli obrońcy, wykonując tytaniczną pracę w defensywie. Kibice zgromadzeni w hali przy ul. Piastowskiej mogli nacieszyć oko solidną grą obu drużyn. Ale to KS VIVE Kielce zbliżało się do triumfu w tym pojedynku. Skuteczne trafienia z rzutów karnych Jakuba Janusa spowodowały, że w 53 minucie prowadziliśmy już siedmioma bramkami. Grając końcówkę meczu w osłabieniu pozwoliliśmy jeszcze przeciwnikowi zmniejszyć stratę do 5 bramek.

Dzięki temu zwycięstwu a także porażce w rzutach karnych drugiej drużyny w tabeli SPR Grunwald Ruda Śląska, umacniamy się na pozycji lidera.  

W czwartek (21 marca) naszą drużynę czeka podróż do Zawadzkiego (zaległy mecz 14 kolejki) a w sobotę (23 marca) o godz. 18:30 podejmiemy u siebie ekipę z Mysłowic.

II liga, 18 kolejka:

AZS AGH II Kraków - KS VIVE II Kielce 19:24 (9:13)

KS VIVE II Kielce: Czerwiński Wojciech, Solnica Jakub, Malarz Bartłomiej 5, Osuch Jakub 5, Janus Jakub 3, Sęk Jakub 3, Trela Dominik 3, Augustowski Wiktor 2, Pakaszewski Mateusz 2, Michalczyk Maciej 1, Kuśnierek Marcel, Malicki Adrian, Nyga Krzysztof, Smysło Mikołaj, Tarapacz Tomasz, Tkaczyk Bartosz