26.03.2024, 21:32
Młodzież

Świetna postawa drużyn młodzieżowych w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Starsi zawodnicy z awansem do kolejnej fazy rozgrywek. Młodsi zebrali cenne doświadczenie.

Podobnie jak to było w rozgrywkach juniorskich, tak i w przypadku juniorów młodszych, dwie drużyny KS VIVE reprezentowały województwo świętokrzyskie w 1/16 Mistrzostw Polski.

Zwycięzcy Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych, podopieczni Pawła Grecaka i Kamila Siedlarza, trafili do Grupy C wraz z drugą drużyną Górnika Zabrze, UMKS PMOS Chrzanów oraz gospodarzem – Stalą Mielec.

W pierwszym pojedynku zmierzyliśmy się z rywalem ze Śląska. Od samego początku narzuciliśmy swój styl gry i po dziewięciu minutach prowadziliśmy już 8:1. Z minuty na minutę coraz lepiej funkcjonowała obrona, a nasi zawodnicy oddawali celne trafienia z kontr bądź szybkich wznowień. Na przerwę żółto-biało-niebiescy schodzili przy wyniku 27:12. Druga część spotkania zakończyła się rezultatem 19:7. Najskuteczniejszym zawodnikiem tego meczu okazał się Jakub Osuch, autor 9 bramek.

Kolejnym przeciwnikiem naszych juniorów młodszych była drużyna z Chrzanowa, czyli wicemistrz województwa małopolskiego. Nasi podopieczni napotkali w tym starciu na większy opór przeciwnika. Do 13 minuty drużyny naprzemiennie zdobywały bramki, a na tablicy pojawił się remis 8:8. W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy nasi zawodnicy popisali się siedmioma trafieniami pod rząd, co spowodowało, że na przerwę schodzili ze spokojną głową. Takie zrywy pojawiły się u naszych walczaków również w drugiej połowie. Wpłynęło to jednak na końcowy rezultat – nasze wysokie zwycięstwo. Aż trzech podopiecznych KS VIVE zdobyło w tym meczu po 6 bramek: Filip Januszek, Michał Wiaderny oraz Krzysztof Kulesza.

W ostatnim starciu w Mielcu nasza drużyna spotkała się z gospodarzem, który dzień wcześniej pokonał zawodników Górnika Zabrze. Przeciwnik podszedł do pojedynku z nami bardzo zdeterminowany, dodatkowo niesiony dopingiem miejscowych kibiców. Pierwsze minuty meczu to wymiana ciosów ale ten najbardziej dotkliwy dla gospodarzy zaczął się w 7 minucie, kiedy to żółto-biało-niebiescy rozpoczęli ostrzał mieleckiej bramki. Trafili do niej dziesięciokrotnie, zdobywając jedną bramkę za drugą. Na przerwę nasi podopieczni schodzili z ośmiobramkową przewagą. Podobną kanonadę zaserwowaliśmy gospodarzom jeszcze w 48 minucie meczu – zdobywając wówczas pod rząd 9 bramek. Mecz finalnie zakończył się wynikiem 21:45. Najwięcej bramek w meczu zdobył Jakub Osuch (9).

Po zakończeniu turnieju organizatorzy nagrodzili najlepszych zawodników poszczególnych drużyn. W przypadku naszej ekipy to wyróżnienie przypadło zasłużenie Michałowi Wiadernemu, który świetnie zaprezentował się w Mielcu notując bardzo wysoką skuteczność rzutową.

Na kolejny etap Mistrzostw Polski nasza drużyna KS VIVE I Kielce uda się do Opola, gdzie w dniach 5-7 kwietnia zmierzy się z gospodarzem Gwardią Opole, Padwą Zamość i MKS Brodnicą.

Końcowa tabela w grupie C

 Grupa C_tabela 1_16

Młodsi zawodnicy KS VIVE II KIELCE, podopieczni trenera Pawła Sieczki, pojechali na swój turniej 1/16 Mistrzostw Polski do Zabrza. Trafili do Grupy E, gdzie o awans do kolejnej rundy przyszło im się mierzyć z pierwszą drużyną Górnika Zabrze, Kusym Kraków oraz SRS Przemyśl.

Celem dla naszej drugiej drużyny, składającej się wyłącznie z zawodników z roczników 2008/2009, było ogrywanie się z lepszym przeciwnikiem i pokazanie się z jak najlepszej strony. Teraz można już śmiało powiedzieć, że założenia zostały spełnione, choć początek turnieju na to nie wskazywał. Już w pierwszym meczu przeciwko Kusemu Kraków górę wziął chyba stres. Dla większości naszych zawodników był to bowiem pierwszy turniej rangi mistrzowskiej, w jakim uczestniczyli. Początek nie był zadowalający, bo przeciwnik wyszedł w ciągu pierwszych dziesięciu minut na prowadzenie 8:0. Trzeba było powolutku odrabiać straty wciąż wierząc, że można odmienić losy meczu. Nasi podopieczni wykazali się w tym starciu niezwykłą walecznością. Nie straszne im było mierzyć się z 6 drużyną finałów o Puchar ZPRP Młodzików sprzed 2 lat. Po ciężkim początku doprowadzili w 51 minucie do remisu 22:22. Niestety przeciwnik stanął wówczas na wysokości zadania i trzykrotnie umieścił piłkę między słupkami naszej bramki. Tej przewagi nie udało się już naszym walczakom zniwelować. Mecz zakończył się wynikiem 29:26. Najskuteczniejszym zawodnikiem KS VIVE został Mateusz Tkaczyk z 7 bramkami na koncie.

W drugim dniu podopieczni trenera Pawła Sieczki mierzyli się z Górnikiem Zabrze. Mecz przebiegał odmiennie od tego z dnia poprzedniego. Gra w pierwszych minutach była dość wyrównana ale od 14 minuty przeciwnik zdobył pod rząd 11 bramek. Takiej straty niestety nie udało się już odrobić. Spotkanie zakończyło się wynikiem 49:26, a w naszych szeregach najskuteczniejszym zawodnikiem był ponownie Mateusz Tkaczyk, autor 13 trafień.

W ostatnim pojedynku z drużyną z Przemyśla wszyscy nasi zawodnicy świetnie zaprezentowali się na zabrzańskim parkiecie. Mecz był bardzo wyrównany, choć to żółto-biało-niebiescy utrzymywali przez większą część starcia dwu-trzy bramkową przewagę. Za sprawą 5 celnych trafień począwszy od 36 minuty nasi zawodnicy odskoczyli przeciwnikowi i do końca meczu nie dali już sobie wyrwać tego zwycięstwa. Ostatecznie pokonali rywala 37:32 i zajęli 3 miejsce w turnieju.

Końcowa tabela w grupie E

Grupa E_tabela 1_16 

 

1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych:

1 kolejka 22/03/2024:

KS VIVE I Kielce – Górnik II Zabrze – 46:19 (27:12) / grupa: C

KS VIVE I Kielce: Łapot Filip, Smelcerz Wojciech, Osuch Jakub 9, Fogiel Stanisław 6, Januszek Filip 6, Kulesza Krzysztof 6, Grdeń Jakub 5, Adryan Dawid 3, Borto Jakub 3, Kulesza Karol 3, Wiśniewski Maciej 2, Ziętal Mateusz 2, Sternak Jakub 1, Kaczmarski Paweł, Morawki Szymon, Wiaderny Michał

 

SKS KUSY Kraków – KS VIVE II Kielce – 29:26 (16:9) / grupa: E

KS VIVE II Kielce: Matys Adrian, Pajchel Aleksander, Tkaczyk Mateusz 7, Stefaniec Mateusz 6, Różowicz Jakub 4, Malec Wiktor 3, Bodzioch Michał 2, Erdowski Aleksander 2, Fornalski Kamil 1, Zdziech Jan 1, Czerwik Patryk, Głogowski Jan, Gruszczyński Bartosz, Marzec Mateusz, Szemraj Piotr, Wróbel Jakub

 

2 kolejka 23/03/2024:

UMKS PMOS Chrzanów – KS VIVE I Kielce – 24:41 (13:22)  / grupa: C

KS VIVE I Kielce: Adryan Mikołaj, Łapot Filip, Januszek Filip 6, Kulesza Krzysztof 6, Wiaderny Michał 6, Ziętal Mateusz 5, Grdeń Jakub 4, Fogiel Stanisław 3, Sternak Jakub 3, Wiśniewski Maciej 3, Borto Jakub 2, Sobczyk Patryk 2, Kulesza Karol 1, Kaczmarski Paweł, Morawki Szymon, Osuch Jakub

 

SPR Górnik I Zabrze - KS VIVE II Kielce – 49:26 (23:11) / grupa: E

KS VIVE II Kielce: Matys Adrian, Pajchel Aleksander, Tkaczyk Mateusz 13, Bodzioch Michał 4, Gruszczyński Bartosz 2, Malec Wiktor 2, Stefaniec Mateusz 2, Czerwik Patryk 1, Marzec Mateusz 1, Różowicz Jakub 1, Chaba Jakub, Fornalski Kamil, Głogowski Jan, Połeć Piotr, Szemraj Piotr, Zdziech Jan

 

3 kolejka 24/03/2024:

Stal Mielec – KS VIVE I Kielce – 21:45 (12:20) / grupa: C

KS VIVE I Kielce: Adryan Mikołaj, Łapot Filip, Osuch Jakub 9, Kulesza Krzysztof 7, Wiaderny Michał 6, Grdeń Jakub 5, Kulesza Karol 4, Januszek Filip 3, Sobczyk Patryk 3, Adryan Dawid 2, Fogiel Stanisław 2, Wiśniewski Maciej 2, Borto Jakub 1, Morawki Szymon 1, Sternak Jakub, Ziętal Mateusz

 

KS VIVE II Kielce – SRS Przemyśl – 37:32 (19:16) / grupa: E

KS VIVE II Kielce: Matys Adrian, Pajchel Aleksander, Tkaczyk Mateusz 9, Gruszczyński Bartosz 6, Fornalski Kamil 5, Bodzioch Michał 3, Stefaniec Mateusz 3, Wróbel Jakub 3, Chaba Jakub 2, Malec Wiktor 2, Połeć Piotr 1, Różowicz Jakub 1, Szemraj Piotr 1, Zdziech Jan 1, Czerwik Patryk, Marzec Mateusz