28.03.2024, 20:04

Kibicu, na meczu w Wielką Sobotę odbędzie się święcenie pokarmów

Święcenie pokarmów to jedna z najważniejszych tradycji wielkanocnych. A ponieważ w Wielką Sobotę wyznaczony jest mecz ligowy Industrii Kielce, to zapraszamy kibiców do Hali Legionów z koszyczkami. Poświęci je ks. Krzysztof Banasik. 

Święcenie pokarmów odbywa się w Wielką Sobotę, czyli już po zakończeniu Wielkiego Postu. To ważny dzień dla wiernych Kościoła Katolickiego, którzy udają się do świątyń i święcą pokarmy, które następnego dnia jedzą podczas świątecznego śniadania. 

W tym roku w Wielką Sobotę wyznaczono ostatni mecz sezonu zasadniczego Orlen Superligi. 30 marca o godzinie 16 Industria Kielce podejmie Zagłębie Lubin. Po tym spotkaniu będzie jasne, które miejsce zajmie na koniec tej fazy, a jest ono istotne w kontekście kolejnych faz play-off.

A ponieważ mecz wypada w bardzo świątecznej porze, to przed pierwszym gwizdkiem zapraszamy serdecznie na święcenie wielkanocnych pokarmów w koszyczkach. Na kwadrans przed rozpoczęciem spotkania pobłogosławi je i poświęci ksiądz Krzysztof Banasik.

Dlatego prosimy kibiców, którzy zamierzają wziąć udział w tej ceremonii o przyjście do hali odpowiednio wcześniej i ustawieniu się za bandami reklamowymi wzdłuż dłuższego boku boiska. To właśnie tam ksiądz Banasik święcił będzie pokarmy.

Ten zwyczaj jest już praktykowany w klubach sportowych m.in. w Cracovii Kraków. Dlatego i my wykorzystując tę datę zapraszamy kibiców na mecz z Zagłębiem Lubin ze świątecznym koszyczkami.

Przy tej okazji możemy też zdradzić, że na kibiców w Hali Legionów czekał będzie żurek…