29.03.2024, 09:44

Nie żyje Marek Cender, dziennikarz Polskiego Radia Kielce i przyjaciel klubu 

Zmarł Marek Cender, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia Kielce, który przez 30 lat zajmował się w tej rozgłośni piłką ręczną. Był wielkim przyjacielem naszego klubu.

O śmierci dziennikarza poinformowało w piątek 29 marca rano Polskie Radio Kielce. Marek Cender był pracownikiem tej rozgłośni przez 33 lata - od 1991 roku. Miał 54 lata.

Zajmował się przede wszystkim sportem, a zwłaszcza piłką ręczną. Przez lata był komentatorem meczów żółto-biało-niebieskich zarówno w Hali Legionów, jak i tych wyjazdowych, a zwłaszcza zagranicznych rozgrywanych w Lidze Mistrzów. Kibice na pewno zapamiętają go z charakterystycznego głosu, barwnych porównań oraz ogromnych emocji podczas relacjonowania wydarzeń sportowych. A także z dużych słuchawek, sporej torby na ramieniu oraz mikrofonu w ręce. 

marek_cender_pion_odznaka

Był także przyjacielem klubu i ogromnie cieszył się z jego sukcesów. Był świadkiem jego wielu sukcesów ze zwycięstwem LM w 2016 roku na czele, który współkomentował na żywo z Kolonii. Ale był również obecny podczas sukcesów odnoszonych jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku jak np. wygranego mistrzostwa Polski w Płocku w tzw. Blaszak Arenie w 1996 roku.

Marek Cender odebrał 28 lutego podczas otwarcia Muzeum Historii Klubu w Hali Legionów Srebrną Odznakę za zasługi dla piłki ręcznej nadaną przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. 

Zarząd oraz pracownicy KS Iskra Kielce S.A. składają rodzinie Marka Cendera wyrazy głębokiego współczucia.