30.03.2024, 19:57
News

Wysokie zwycięstwo z Zagłębiem na zdjęciach [GALERIA]

Aż 21 bramkami przewagi wygrali z Zagłębiem Lubin zawodnicy Industrii Kielce. Było to ostatnie spotkanie fazy zasadniczej Orlen Superligi. 

47:26 - takim wynikiem skończyło się sobotnie spotkanie żółto-biało-niebieskich z ekipą "Miedziowych". Dzięki niemu zawodnicy trenera Talanta Dujshebaeva zajęli pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Dzięki temu już teraz wiemy, że losy mistrzostwa - oczywiście, gdy Industria Kielce zagra o złoty medal - rozstrzygną się w Kielcach. 

Tak się złożyło, że ostatni mecz fazy zasadniczej tego sezonu Orlen Superligi przypadł w Wielką Sobotę. A ponieważ w ten dzień tradycyjnie udajemy się do świątyń, by poświęcić pokarmy, które następnego dnia znajdą się na świątecznych stołach, to postanowiliśmy święcenie zorganizować w Hali Legionów. Tego typu zwyczaj jest już praktykowany w innych klubach sportowych z Cracovią na czele. Święcenia pokarmów dokonał ksiądz Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej oraz wielki kibic i przyjaciel naszego klubu. 

Ale to nie wszystko, co tego dnia czekało na kibiców. Tradycyjnie już dla najmłodszych kibiców przygotowano strefę zabaw, symboliczne pierwsze podanie w meczu wykonała znakomita kielecka lekkoatletka Karolina Młodawska (wręczyła też nagrodę dla MVP meczu, którym został Benoit Kounkoud). 

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego spotkania autorstwa Anny Benicewicz-Miazgi.