03.04.2024, 13:20
News

Pierwsza zorganizowana grupa odwiedziła Muzeum Historii Klubu [GALERIA]

Na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu Ligi Mistrzów w środę 3 kwietnia Muzeum Historii Klubu Iskra Kielce odwiedziła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Masłowie. 

Wspólnie zwiedziliśmy muzealne gabloty, a uczniowie poznali szczegóły i ciekawostki związane z historią klubu. Dlatego też zwiedzanie rozpoczęliśmy od gabloty z umową pierwszego trenera Wacława Mozera, która podpisana została 1 września 1965 roku i jest to bezsprzeczny dowód na powstanie właśnie tego dnia naszego klubu sportowego. Zwiedzający poznali też anegdoty związane z pracą szkoleniowców - m.in. Edwarda Strząbały, Bogdana Wenty czy Talanta Dujshebaeva. Przybliżona im też została inspirującą i to nie tylko dla sportowca historia Karola Bieleckiego. 

Ponieważ wycieczka miejsce miała kilka godzin przed rozpoczęciem meczu Ligi Mistrzów Industrii Kielce, to mieliśmy tę naprawdę rzadką możliwość, by podglądać przygotowania. I tak widzieliśmy choćby nadzorowany przez delegata EHF proces wyklejania reklam na parkiecie, ale też obserwowaliśmy fragmenty bramkarskiego treningu Miłosza Wałacha. Mogliśmy też poczuć tzw. zapach szatni, bo wykorzystując nieobecność zawodników zajrzeliśmy do szatni Industrii Kielce. 

Trasę skończyliśmy przy ścianie sław, na której znajdują gwiazdki symbolizujące osoby, który miały niebagatelny wkład w rozwój klub od 1965 roku. 

Wizytą młodzieży szkolnej z Masłowa rozpoczęliśmy program wizyt zorganizowanych grup w Muzeum Historii Klubu. Jestem to element dużego projektu pod nazwą „Gramy Razem”, który przygotowujemy z myślą o współpracy z placówkami oświatowymi. Takim grupom oferujemy zwiedzanie z przewodnikiem, a także możliwość zajrzenia za kulisy przygotowań meczowych lub codziennego życia zespołu. Szczegółowe informacje, a także umawianie wizyt możliwe jest pod numerem telefonu 669 668 118 i adresem e-mail m.batog@kielcehandball.pl.