01.05.2024, 20:03
News Poza boiskiem

Kibice Industrii Kielce opanowali Magdeburg. "Iskierko, chcemy Kolonii" [ZDJĘCIA]

Ponad pół tysiąca fanów żółto-biało-niebieskich maszerowało ulicami Magdeburga. Wyruszyli o godzinie 18 z placu ratuszowego i barwnym korowodzie przeszli do Getec Areny, gdzie powitali zawodników Industrii Kielce. 

"Chcemy Kolonii, Iskierko, chcemy Kolonii", "Kielce, Kielce, Iskierka lalalalala", "Gramy u siebie, Iskierko, gramy u siebie" - takie okrzyki niosły się w środowe popołudnie przez ulice centrum Magdeburga. Kibice, którzy do tego niemiecka miasta przyjechali w liczbie ponad pół tysiąca przemaszerowali z placu ratuszowego do Getec Areny, gdzie o godzinie 20.45 zespół prowadzony przez trenera Talanta Dujshebaeva będzie bronił jednobramkowej przewagi z pierwszego meczu w ćwierćfinale EHF Ligi Mistrzów.

Do stolicy landu Saksonii-Anhalt wybrało się łącznie grubo ponad 500 fanów. Zdecydowana większość wybrała własny środek transportu, ale byli też tacy, którzy skorzystali z transportu zorganizowanego przez klub. Do Magdeburga pojechało w ten sposób ok. 140 fanów. Autokary wyjechały w nocy z wtorku na środę i do celu dotarły około południa. 

Na ulicach miasta od razu zrobiło żółto, bo wszyscy fani przybrali klubowe koszulki. O godzinie 18 kibice ze stowarzyszenia Iskra Kielce zorganizowali przemarsz z placu ratuszowego do Getec Areny. Podobieństwo ze słynnym już i docenianym również przez EHF przemarszem w Kolonii przy okazji Final Four są od razu widocznie. Podobnie jak w Kolonii marsz wiódł przez rzekę (ale Łabę), a potem arteriami do hali. Trasa marszu przybrała żółte i niebieskie barwy, kibice odpalili świece dymny, wznosili klubowe przyśpiewki. Jednocześnie pozdrawiali, okazywali i sami doświadczali wielu dowodów sympatii ze strony przechodniów oraz fanów SC Magdeburga. 

Marsz dotarł do hali po godzinie, a chwilę później do areny środowych zmagań dotarli zawodnicy Industrii Kielce. Zostali przywitani głośnym dopingiem, okrzykami. 

Początek meczu o awans do Final Four Ligi Mistrzów o godz. 20.45. Transmisja w Eurosporcie 1.