06.05.2024, 15:09
News Bilety

Finał Orlen Superligi. Kiedy sprzedaż biletów na mecz w Kielcach?

We wtorek 7 maja rozpocznie się sprzedaż biletów na mecz finałowy Orlen Superligi, który zostanie rozegrany 26 maja o godz. 20 w Hali Legionów.

W finale Orlen Superligi zmierzą się Industria Kielce i Orlen Wisła Płock. Rywalizacja tych zespołów od lat jest ozdobą polskiej piłki ręcznej. Drużyny te mierzyły się już w tym sezonie trzy razy. W pierwszym meczu w grudniu ubiegłego roku lepsi okazali się Nafciarze. Dzięki zwycięstwu zapewnionym w ostatniej akcji meczu przez Michała Daszka Wisła przerwała trwającą 12 lat serię bez zwycięstwa w Hali Legionów. 

W rewanżowym meczu ligowym już w Orlen Arenie rywali zdeklasowali gracze trenera Talanta Dujshebaeva - wygrali 34:29. Natomiast przed kilkoma dniami to zespół z Mazowsza pokonał żółto-biało-niebieskich w finale Orlen Pucharu Polski. 

Jednak puchar i liga to dwa różne światy. Nawet do wyników z sezonu zasadniczego nie ma co wracać, bo każdy mecz to oddzielna historia. 

Stawką tego pojedynku będzie mistrzostwo Polski. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, jeśli po dwóch nie uda się wyłonić mistrza, to konieczne będzie trzecie spotkanie. To podobnie jak poprzednie zostanie rozegrane w Hali Legionów. Jest to spowodowane tym, że kielczanie zajęli wyższe miejsce w sezonie zasadniczym. 

Mecz w Kielcach odbędzie się 26 maja o godzinie 20. Sprzedaż biletów na to spotkanie rozpocznie się we wtorek 7 maja o godz. 12. Za miejsce w sektorach B, E oraz pierwszych dwóch rzędach sektora P-E należy zapłacić 100 zł za bilet normalny i 80 zł za ulgowy. Z kolei bilet na sektory A, C, D, F, P-D, PF oraz kolejne rzędy P-E kosztuje 80 zł normalny i 60 zł ulgowy.

Na to spotkanie obowiązują karnety.

Bilety do kupienia na www.bilety.kielcehandball.pl oraz w klubowym sklepie kibica na parterze Hali Legionów (czynny w dni powszednie w godzinach 8-16). 

W najbliższych dniach podamy też szczegółowe informacje dotyczące organizacji wyjazdu kibiców na pierwszy mecz finałowy Orlen Superligi w Płocku 19 maja o godz. 15.