10.05.2024, 12:26
News

Kolejne grupy odwiedziły Muzeum Historii Klubu [ZDJĘCIA]

Około 150 osób tylko w tym tygodniu odwiedziło Muzeum Historii Klubu Iskry Kielce. 

Muzeum Historii Klubu Iskry Kielce to bardzo atrakcyjne miejsce na mapie kulturalnej naszego miasta. Dlatego do zwiedzania nieustanie zapraszamy zarówno turystów indywidualnych, jak i grupy zorganizowane. 

Tym drugim oferujemy zwiedzanie wystawy z przewodnikiem, ale także możliwość zajrzenia w miejsca Hali Legionów na co dzień dla kibiców niedostępnych. Z tej oferty tylko w tym tygodniu skorzystali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy i Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach, dzieciaki z Przedszkola Samorządowego nr 28 i ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Kielcach.  

W trakcie zorganizowanego zwiedzania obejrzeliśmy gabloty z najcenniejszymi artefaktami, pucharami za zwycięstwo Ligi Mistrzów w 2016 roku na czele, ale też szalikami, koszulkami, fragmentami kibicowskich opraw czy kontraktami byłych zawodników Mykoły Taterenki i Radosława Wasiaka.

Obejrzeliśmy też na co dzień niedostępne dla kibiców miejsca Hali Legionów jak aneks lekkoatletyczny i szatnie zawodników Industrii Kielce. Najmłodsze przedszkolaki bawiły się piłką meczową, przymierzały buty zawodników, odwiedziła ich także klubowa maskotka - Dzik Kiełek. 

Zachęcamy kolejne placówki oświatowe oraz społeczne do umawiania zorganizowanych wizyt w Muzeum Historii Klubu. Szczegółowe informacje możliwe jest pod numerem telefonu 669 668 118 i adresem e-mail m.batog@kielcehandball.pl.