29.05.2024, 13:39
News

Nowi zawodnicy Industrii Kielce

Jorge Maqueda oraz Theo Monar to nowi zawodnicy Industrii Kielce. Obaj dołączą do zespołu od 1 lipca 2024 roku.

Jorge Maqueda to bardzo doświadczony zawodnik. Prawy rozgrywający ma w swoim dorobku trzy brązowe medale mistrzostw świata z 2011, 2021, 2023 roku oraz złoty medal mistrzostw świata z 2013 roku z narodową reprezentacją. Ponadto złoty krążek mistrzostw Europy z 2020 r., dwa srebrne z 2016 i 2022 oraz brązowy z 2014 r.

36-letni zawodnik ma bogatą przeszłość klubową, bo występował m.in. m.in. w FC Barcelonie, Vardarze Skopje, Picku Szeged i HBC Nantes. Z macedońskim klubem zdobył w 2017 roku Ligę Mistrzów. W obecnym sezonie Ligi Mistrzów rozgrywający zdobył 26 bramek, a w lidze francuskiej - 61. Jorge Maqueda podpisał kontrakt, który obowiązywał będzie dwa sezony z możliwością przedłużenia o jeszcze jeden. 

- Poszukiwania odpowiedniego gracza na prawe rozegranie było priorytetem klubu. Jorge Maqueda to bardzo dobry zawodnik, z doświadczeniem na najwyższym poziomie. Jego atuty to gra zarówno w ataku, jak i obronie. Zwłaszcza w defensywie cechuje go charyzma i zaangażowanie. System taktyczny preferowany przez nasz zespół nie jest mu obcy - mówi dyrektor sportowy KS Iskry Kielce Michał Jurecki. 

Drugim zawodnikiem, który z HBC Nantes przyjdzie do Kielc jest Theo Monar. To młody, bo 22-letni, kołowy. W tym sezonie Ligi Mistrzów zdobył 34 bramki, zaś w lidze francuskiej - 98. To wychowanek HBC Nantes i całą zawodową karierę spędził w tym klubie, zdobył z nim m.in. Puchar Francji w ubiegłym sezonie oraz wicemistrzostwo tego kraju. - To perspektywiczny zawodnik, który puka już do reprezentacji Francji. Również gra w ofensywie i defensywie, a to daje więcej wariantów sztabowi szkoleniowemu. Wierzę, że pod okiem trenera Talanta Dujshebaeva oraz we współpracy z Artsemem Karalekiem będzie się znakomicie rozwijał - mówi dyrektor sportowy Michał Jurecki. Francuz podpisał trzyletni kontrakt.

Obaj zawodnicy trafili do KS Iskry Kielce na zasadzie wymiany. W przeciwnim kierunku powędrował Nicolas Tournat. 

Nowych graczy Industrii Kielce witamy w zespole i życzymy wszystkiego najlepszego w żółto-biało-niebieskich barwach!

 

Przedstawiamy komentarz trenera Talanta Dujshebaeva do przedstawionych w środę ruchów transferowych. 

Talant Dujshebaev: - Bardzo dziękuję Nicolasowi Tournatowi za cztery lata jego gry w naszym klubie. Gratuluję mu wszystkich sukcesów, które z nami osiągnął. To bardzo dobry zawodnik, wspaniały człowiek, który dał zespołowi bardzo wiele na boisku, ale też poza nim. Żałuję, że nie wygraliśmy wspólnie Ligi Mistrzów, bo dwa razy było naprawdę blisko. 

Theo Monar to młody, silny zawodnik, potrafiący grać w ataku i obronie. Myślę, że może dać nam wiele i nie trzeba będzie robić zmian obrona-atak. 

Jorge Maqueda to zawodnik doświadczony. Widoczny był u nas brak na prawym rozegraniu, gra z jednym zawodnikiem była trudna i brakowało nam sił na tej pozycji. Dlatego jestem szczęśliwy, że do naszego zespołu dołącza ten gracz. Z adaptacją nie będzie miał żadnych problemów, przecież w drużynie mamy dwóch Hiszpanów.