05.06.2024, 16:13
News

Zagramy dla Leszka Salvy. I edycja Iskra Business Cup

W sobotę 8 czerwca spotkamy się na pierwszej edycji Iskra Business Cup. Będzie to turniej charytatywny, podczas którego zbierać będziemy środki na rehabilitację Leszka Salvy. 

Leszek to nietuzinkowa postać w świecie kieleckiego sportu. Zajmuje się głównie szczypiorniakiem, piłką nożną i bilardem. Ostatnio pracował w TVP3 Kielce.

2 listopada 2021 roku pękł mu tętniak. Leszek wygrał arcytrudny mecz o życie. Teraz rozgrywa kolejne spotkanie: o odzyskanie sprawności i powrót do rodziny oraz na sportowe areny. Obecnie przechodzi kosztowną rehabilitację w ośrodku niedaleko Aleksandrowa Łódzkiego.

Jako społeczność sportowa aktywnie włączamy się w pomoc naszemu przyjacielowi. 

Organizowane były różne zbiórki i aukcje charytatywne, kieleccy dziennikarze i członkowie Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają rozgrywali specjalne mecze z udziałem trenerów Industrii Kielce Talanta Dujshebaeva i Korony Kielce Kamila Kuzery. 

iskra business salva cup

Teraz nasz klub organizuje turniej Iskra Business Cup, do którego zaproszeni zostali sponsorzy i partnerzy klubu. Swoje drużyny wystawią takie firmy jak Armet, 4Eco, AC Group, ale też kieleccy dziennikarze, przyjaciele Leszka Salvy oraz Iskra Kielce. Zagramy na boisku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jagiellońskiej 90 w Kielcach.

W trakcie turnieju odbędą się licytacje cennych przedmiotów związanych ze szczypiorniakiem. Pierwsza część licytacji odbywa się na profilu Facebookowym Iskry Business, a druga (już na żywo) w trakcie turnieju. Całe zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację Leszka Salvy.

W trakcie turnieju dostępna będzie strefa gastronomiczna przygotowana przez Restaurację Kielecką. Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy Stowarzyszeniu Sędziowie Piłkarscy Pomagają.