06.06.2024, 18:35
News

Cezary Surgiel dłużej w Industrii Kielce

Wszystko wskazuje na to, że kolejny rok w naszym zespole spędzi lewoskrzydłowy Cezary Surgiel.

- O chęci przedłużenia kontraktu z Czarkiem zdecydowały względu sportowe. Sztab szkoleniowy i ja bacznie się mu przyglądaliśmy i zdecydowaliśmy, że takie rozwiązanie będzie najlepsze. Skupiamy się na stałe na dwóch skrzydłowych, by partner Dylana miał jak najwięcej szans na grę i rozwój. Dla młodych właśnie gra jest najważniejsza, dlatego ani Czarek, ani Szymon nie powinien być trzecim zawodnikiem w tym wieku, tylko grać jak najwięcej. Właśnie dzięki doświadczeniu możemy się doczekać kolejnego w stu procentach wartościowego Polaka w składzie. - mówi dyrektor sportowy klubu Michał Jurecki.

Cezary Surgiel w seniorskiej drużynie naszego klubu zadebiutował w wieku 17 lat w meczu z MKS Kalisz i zdobył wówczas dwie bramki. Dzisiaj ma 22 lata, jest wychowankiem naszego klubu, zdobył tutaj m.in. dwa srebrne medale Ligi Mistrzów oraz cztery mistrzostwa Polski, w zakończonym kilkanaście dni temu sezonie Orlen Superligi zdobył 78 goli, w EHF Lidze Mistrzów zapisał sześć trafień.

Jednocześnie klub nie zdecydował się przedłużyć kontraktu (który jak wygasał z końcem tego sezonu) z innym zawodnikiem występującej na tej samej pozycji - Szymonem Wiadernym. Od pewnego czasu wiadomo było, że klub postawi na dwóch skrzydłowych, trwały również poszukiwania innego klubu Orlen Superligi dla jednego z naszych wychowanków - skrzydłowych, ale póki co żaden z klubów nie zgłosił się z propozycją.
Niewykluczone, że to się jeszcze zmieni, bo kluby kompletują składy a klub pomaga również z kontaktami zagranicznymi.

- Na lewym skrzydle w przyszłym sezonie chcemy mieć dwóch zawodników. Ktoś musi się rozwijać a rozwija się grając. Dlatego przez dłuższy czas prowadziliśmy obserwacje i wybraliśmy najlepsze z naszego punktu widzenia rozwiązanie. Myślę, ze przez dwa lata pracy i on się dużo nauczył funkcjonując w takim zespole - potwierdza trener Industrii Kielce Talant Dujshebaev.

 Jednocześnie klub wspiera stowarzyszenie KS Vive Kielce odpowiadające za szkolenie młodzieży. W przypadku startu 1 ligi z zespołem Vive, klub wraz z trenerem Talantem Dujshebaevem zadeklarowali zawodnikom 1-ligowym, juniorom lub kończącym wiek juniora treningi z pierwszym zespołem i możliwości debiutów w Superlidze. Wśród zawodników, którzy mogą być włączeni w ten projekt są trzej młodzi skrzydłowi, dwaj kołowi, bramkarz i rozgrywający.