10.06.2024, 11:08

Zagraliśmy dla Leszka

Nie w piłkę ręczną i nie w hali, a w nożną i na orliku odbyła się pierwsza edycja Iskra Business Cup. Wzięło w niej udział sześć zespołów, po zaciętej walce i emocjonującej serii - a jakże - rzutów karnych zwyciężyła drużyna AC Group. 

Ale najważniejszy i tak był cel charytatywny. W trakcie zawodów integrujących przede wszystkim środowisko sponsorów i partnerów klubu zbieraliśmy pieniądze na rehabilitację Leszka Salvy. Ten znakomity dziennikarz sportowy i przyjaciel klubu ciężko choruje. 2 listopada 2021 roku pękł mu tętniak. Leszek wygrał arcytrudny mecz o życie. Teraz rozgrywa kolejne spotkanie: o odzyskanie sprawności i powrót do rodziny oraz na sportowe areny. Leszek to nietuzinkowa postać w świecie kieleckiego sportu. Zajmuje się głównie szczypiorniakiem, piłką nożną i bilardem. Ostatnio pracował w TVP3 Kielce.

W sobotnich zawodach rozgrywanych na boisku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach wzięło udział sześć zespołów. Swoje ekipy wystawili tacy sponsorzy jak AC Group, 4ECO, Armet, ale też przyjaciele Leszka, dziennikarze TVP3 Kielce oraz pracownicy Iskry Kielce. Nad zgodnym z zasadami oraz duchem fair play przebiegiem sportowej rywalizacji czuwali sędziowie ze Stowarzyszenia Sędziowie Piłkarski Pomagają.

Rywalizowaliśmy najpierw w fazie grupowej, w półfinałach zmierzyły się Armet i 4ECO oraz AC Group i Przyjaciele Leszka Salvy. Armet nie dał swoim rywalom większych szans, wygrał pewnie 2:0. Natomiast AC Group męczyli się ze swoimi przeciwnikami. Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1, potrzebne były rzuty karne, które lepiej egzekwowali pracownicy AC Group. 

Finałowe spotkanie było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie chciała zaryzykować intensywniejszych ataków bojąc się utraty bramki z kontrataku. Dlatego również potrzeba było… rzutów karnych. W tym miejscu chyba każdy z uczestników turnieju wrócił pamięcią do serii siódemek, które wyłoniły mistrza Polski czy uczestnika Final Four. Ze znakomitej strony pokazał się bramkarz Armetu, który obronił kilka karnych, ale jego koledzy nie potrafili tego wykorzystać. AC Group była skuteczniejsza i to oni wygrali pierwszą edycję Iskra Business Cup. 

W trakcie turnieju odbyły się licytacje, a kwoty jakie osiągnęły koszulki treningowe Nicolasa Tournata, piłki, koszulki kibicowskie z autografami zawodników Industrii Kielce przekroczyły osiągały naprawdę wysokie kwoty przekraczające nawet 1500 zł za jedną rzecz. 

Całkowity dochód zostanie przekazany na rehabilitację Leszka Salvy, który w towarzystwie rodziny i przyjaciół pojawił się na turnieju.