08.10.2015, 12:07

Podsumowano projekt "Gramy Razem dla Świętokrzyskiego"

Konferencja prasowa podsumowująca projekt „Gramy Razem dla Świetokrzyskiego”, obejmujący turystyczną, sportową i gospodarczą promocję regionu świętokrzyskiego odbyła się w czwartek w siedzibie klubu. Działania w ramach projektu zakończyły się z dniem 30 września. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Adam Jarubas, Wicemarszałek Kazimierz Kotowski  oraz Irena Sochacka, Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ze strony klubu w konferencji uczestniczyli członkowie Zarządu: Prezes Bertus Servaas oraz Wiceprezesi, Marian Urban i Tadeusz Dziedzic.

Pierwszy głos podczas spotkania z przedstawicielami mediów zabrał Prezes Bertus Servaas – Nasz wspólny projekt to typowy przykład współpracy „win-win”. Klub jest coraz bardziej znany na świecie. Jesteśmy klubem dla wszystkich Polaków. Dzięki projektowi mieliśmy duże możliwości promować się w kraju i Europie. Wykonaliśmy nasze zadania w ramach projektu i chciałbym podziękować Zarządowi Klubu, pracownikom klubu i Urzędu Marszałkowskiego za wzorową współpracę. Ten projekt pokazał jak dobrze klub może współpracować z samorządem.

Projekt „Gramy Razem dla Świętokrzyskiego” podsumował także marszałek Adam Jarubas – Nasz projekt a mogę zaryzykować nawet stwierdzenie program obejmował promocję turystyczną i gospodarczą, która była szczególnie widoczna pod koniec projektu m.in. w Katarze. To świetny przykład, że sport i zakorzeniona w regionie piłka ręczna, pozwoliły na wielki sukces. Zbieraliśmy wiele opinii, że projekt został zauważony i dobrze oceniony w Polsce i zagranicą. Chciałbym podziękować za wszystkie wspólne działania. Liczę na to, że w ramach kolejnej perspektywy i środków przeznaczonych na promocję gospodarczą, promującą regionu, klub również będzie chciał brać udział.

Działania zrealizowane w ramach projektu przedstawił wicemarszałek Kazimierz Kotowski – Angażowanie sportu do promocji regionu jest bardzo ważne i wymaga wyjątkowego produktu w tym obszarze. Takim wyjątkowym zespołem jest Vive Tauron Kielce. Możemy sobie tylko życzyć, żebyśmy doczekali się, jak nie my to nasze wnuki, rozgrywek Ligi Mistrzów w Kielcach w innym dyscyplinach sportu. W trakcie realizacji projektu zrealizowano wszystkie założenia określone w umowie. Wypełniły one swoją formułę. To wielki potencjał, wiedza i umiejętność stworzenia wspólnej płaszczyzny. Stworzono wiele materiałów promocyjnych, region promowany był poprzez spotkania i inne inicjatywy w kraju i zagranicą, zorganizowano kilka turniejów młodzieżowych Świętokrzyskie Junior Cup. Świętokrzyskie promowano podczas meczów Ligi Mistrzów a także podczas Final Four w Kolonii.

Ze strony klubu działania projektowe podsumował także Wiceprezes, Marian Urban:  – Efekty mówią same za siebie. Chciałbym jako mieszkaniec regionu podziękować marszałkowi Adamowi Jarubasowi, że zdecydowali się wykorzystać markę klubu do promocji miasta i regionu. Byliśmy z działaniami w wielu miastach Europy, na wielu imprezach marki mistrzowskiej. Jedną z misji klubu jest wspomaganie tego regionu. Wkład klubu do projektu wynosił 20%. Wykonaliśmy pracę, która mamy nadzieję przyniesie do regionu korzyści. W końcowej fazie zajęliśmy się promocją gospodarczą. To dla nas dobre doświadczenie i możliwości na współpracę w przyszłości. W kolejnej perspektywie możliwa będzie promocja włąsnie w obszarze gospodarki.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i klubu potwierdzili, że do końca roku będą trwały rozmowy na temat projektu w nowej perspektywie środków unijnych. Nowy projekt skupiony wokół promocji gospodarczej ma szansę być realizowany w 2016 roku.

Wszystkie filmy promujące miejsca w regionie świętokrzyskim możecie zobaczyć na klubowym kanale YouTube