26.07.2018, 11:28

Koniec laby! Po weekendzie zespół wraca do pracy!

Co dobre, szybko przemija. Sezon urlopowy piłkarzy ręcznych dobiega końca, ustepując miejsca żmudnemu okresowi przygotowawczemu. Najbliższy miesiąc drużyna PGE VIVE Kielce spędzi na wyczerpujących treningach i meczach kontrolnych.

Koniec sportowych wakacji zbliża się wielkimi krokami. Zawodnikom PGE VIVE Kielce zostały już tylko cztery dni wolności, bo już w najbliższy poniedziałek, 30 lipca, cała drużyna stawi się na cosezonowych badaniach kontrolnych. Tego samego dnia, wieczorem, odbędzie się pierwszy trening żółto-biało-niebieskich. Ze względu na startujące wkrótce Mistrzostwa Świata Kobiet do lat 18, na początkowym etapie okresu przygotowawczego kielczanie będą trenować w hali przy ul. Warszawskiej.

Po poniedziałkowym przetarciu, we wtorek przygotowania do sezonu startują już na poważnie! Przez pierwsze dwa tygodnie zespół będzie trenował dwa razy dziennie. Rano zawodnicy będą szlifować kondycję i siłę podczas biegów i zajęćna siłowni, a wieczorem pracować w hali z piłkami. Zadanie trudne i żmudne, bo trzeba zgrać na nowo drużynę, która mocno zmieniła się po poprzednim sezonie. Przypomnijmy, że z klubu odeszli Mateusz Kus, Manuel Strlek, Darko Djukić, Dean Bombac i Tomasz Strząbała, a kariery zakończyli Sławek Szmal i Karol Bielecki. Dotychczasowy rozgrywający PGE VIVE Kielce, Uros Zorman, objął stanowisko drugiego trenera.

W drużynie pozostali kapitan Michał Jurecki, Bartłomiej Bis, Alex Dujshebaev, Miłosz Wałach, Julen Aginagalde, Mateusz Jachlewski, Filip Ivić, Blaz Janc, Krzysztof Lijewski, Mariusz Jurkiewicz i Marko Mamić. Nowi zawodnicy natomiast, którzy zasilą szeregi Mistrza Polski to: Luka Cindrić, Arkadiusz Moryto, Angel Fernandez Perez, Artsem Karalek, Uladzislau Kulesh i Vladimir Cupara.

12 sierpnia zespół wyjedzie do Kalisza, gdzie będzie przygotowywał się do turnieju Szczypiorno Cup, który rozpocznie się w czwartek, 16 sierpnia, meczem pokazowym MOL Pick Szeged – Energa MKS Kalisz. W piątek wystartuje zasadnicza część zawodów.  O godz. 15 zagramy z MMTS-em Kwidzyn. O doborze rywali w kolejnych dniach turnieju zadecydują wyniki piątkowych spotkań.

22 sierpnia zespół wyleci do Niemiec na mecz sparingowy z bundesligowym HC Erlangen, który zostanie rozegrany jeszcze tego samego dnia, wieczorem. Stamtąd drużyna uda sięna Ukrainę, gdzie w dniach 24-26 sierpnia zagra w turnieju z dobrą, międzynarodową obsadą, MOL Pick Szeged, SKA Mińsk i gospodarzami Motorem Zaporoże. Będzie to okazja do spotkańze starymi znajomymi, Pawłem Paczkowskim, Mateuszem Kusem i Deanem Bombacem.

27 sierpnia zespół wróci do Kielc i dokończy przygotowania do sezonu już w Hali Legionów. Pierwszy mecz PGNiG Superligi zagramy na przełomie sierpnia i września, na wyjeździe w Opolu. U siebie, w piątek, 7 września, zmierzymy się z Górnikiem Zabrze. Ligę Mistrzów rozpoczniemy natomiast w połowie września. Miedzy 12 a 16 września zainaugurujemy rozgrywki w Veszprem. W Hali Legionów, tydzień później, podejmiemy Rhein-Neckar Löwen.

Jednocześnie, w przyszłym tygodniu rozpoczniemy sprzedaż karnetów na sezon 2018/2019. W piątek, 27 lipca, podamy dokładne informacje dotyczące m.in. ceny i formy ich dystrybucji.