Siła, szybkość i charakter - tak tworzy się mistrzów!
25.06.2018, 10:32
Poza boiskiem

Siła, szybkość i charakter - tak tworzy się mistrzów!

Zawodnicy PGE VIVE Kielce wzięli udział w nowym projekcie, zatytułowanym Akademia Mistrzów. W ramach specjalistycznych treningów odbywali szereg zajęć z chłopcami trenującymi w klubowych drużynach młodzieżowych. Zajęcia zostały podzielone według pozycji, na których na co dzień występują, dostarczając młodym adeptom szczypiorniaka gruntownej wiedzy, wielu praktycznych wskazówek i ogrom pozytywnych emocji związanych z możliwością trenowania u boku swoich boiskowych autorytetów. Efekty ich pracy widoczne są w materiałach wideo, które dostępne są na naszym kanale YouTube. W nadchodzącym sezonie, w ramach Akademii Mistrzów, planowane są kolejne zajęcia z młodzieżą.

PRÓBA SIŁY Z OBROTOWYMI

Julen Aginagalde i Mateusz Kus to surowy duet trenerów. Zawodnicy PGE VIVE Kielce zwracali uwagę na najmniejsze błędy popełniane przez młodych obrotowych, korygowali je i nakazywali ćwiczyć dany element do momentu, gdy zostanie wreszcie poprawnie wykonany. Jednym z ciekawszych zadań było ustawianie się przez dwóch chłopców tuż przed linią szóstego metra i przepychanie się między sobą, by imitować warunki meczowe. Wówczas Julen rzucał im pod nogi piłkę, a ten, któremu udało się ją złapać, wykonywał rzut na bramkę. Dużo śmiechu było natomiast przy ćwiczeniu, w którym Julen wielką piłką rehabilitacyjną napierał na atakujących chłopców, którzy po otrzymaniu podania od Mateusza, mieli obrócić się w kierunku bramki i oddać rzut jak najbliżej osi boiska. Gdybym nie używał piłki, tylko sam na was napierał, to wylądowalibyście tam, daleko, na trybunach! - śmiał się Julen.

AKADEMIA MISTRZÓW: Obrotowi (M. Kus, J. Aginagalde)

SZYBKOŚĆ I PRECYZJA U SKRZYDŁOWYCH

Niesamowitą frajdę mieli chłopcy, którym dane było potrenować ze wszystkimi skrzydłowymi seniorskiej ekipy PGE VIVE Kielce. Mateusz Jachlewski, Blaz Janc, Manuel Strlek i Darko Djukić udzielili młodym zawodnikom wielu praktycznych wskazówek i rad bazujących na ich własnych doświadczeniach, których próżno szukać w podręcznikach do gry w piłkę ręczną. Zauważyłem, że wielu z was, wyskakując do rzutu, ma rękę tutaj - Manu wyciągnął rękę na wysokość ramienia - To zamyka wam możliwość oddania rzutu na bliski słupek, musicie podnieść ją wyżej. Chorwat sporo mówił także m.in. o odpowiednim ustawieniu stóp przy wyskakiwaniu do rzutu. Pozostali skrzydłowi ćwiczyli z chłopcami zwody, rzuty z tzw. "zerówki" i inne typowe zagrania na tej pozycji. Duża część treningu poświęcona była kontratakowi, który zajmuje coraz więcej miejsca w warsztacie współczesnego skrzydłowego.

AKADEMIA MISTRZÓW: Skrzydłowi (B. Janc, M. Jachlewski, D. Djukić, M. Strlek)

NAUKA BOISKOWEGO MYŚLENIA Z ROZGRYWAJĄCYMI

Młodzi rozgrywający kieleckiego klubu, poza lekcją piłki ręcznej u boku Urosa Zormana, Mariusza Jurkiewicza, Alexa Dujshebaeva i Deana Bombaca, przeszli także prawdziwą próbę charakteru. Podczas zajęć musieli zmierzyć się z solidną reprymendą od Urosa, po tym jak kolejny raz z rzędu nieprawidłowo wykonali ćwiczenie. Wszyscy cały czas idziecie tu - Słoweniec zademonstrował ruch na zewnątrz boiska - Zamiast iść do środka. Co jest? Nie rozumiecie mnie? Halo! Profesor Zorman, jak na profesora przystało, przejął dowodzenie nad treningiem i z ogromną dbałością o detale instruował chłopców przy kolejnych zadaniach, duży nacisk kładąc na samodzielne myślenie zawodników. Nawet Dean, który asystował przy jednym z zadań, udając obrońcę, potulnie wykonywał polecenia Urosa, choć ten ani razu nie podniósł głosu. To się nazywa siła autorytetu! Chłopcy z ochotą wykonywali kolejne ćwiczenia, chłonąc każdą wskazówkę od naszych rozgrywających i zadowoleni, wspólnym okrzykiem, zakończyli trening.

AKADEMIA MISTRZÓW: Rozgrywający (U. Zorman, A. Dujshebaev, M. Jurkiewicz, D. Bombac)

Tych, którzy chcą być na bieżąco ze wszystkimi produkcjami telewizji klubowej PGE VIVE Kielce, zapraszamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube!