16.06.2018, 16:15

Młodzicy ambitnie walczyli do końca!

Młodzicy PGE VIVE Kielce przegrali drugi mecz turnieju finałowego o Puchar ZPRP, ulegając SPR Chrobremu Głogów 19:23. Zawodnicy Rafała Bernackiego ponownie bardzo ambitnie walczyli, jednak błędy popełnione w końcówce spotkania zaważyły o rezultacie. Tegoroczną edycję zawodów wygrała Pogoń 1945 Zabrze, która wysoko pokonała dzisiejszego rywala, MKS PM MPEC Tarnów 20:11. Królem strzelców i MVP zawodów został Paweł Krawczyk z Zabrza, który zdobył w dwóch meczach 19 bramek. Najlepszym środkowym rozgrywającym wybrano Łukasza Majchrzaka z PGE VIVE Kielce.

PGE VIVE Kielce - SPR Chrobry Głogów 19:23 (10:9)

PGE VIVE Kielce: Dębosz, Gorlas - Tyniec, Wasiak 3, Majchrzak 5, Filipowicz 2, Kotliński 1, Konwicki 2, Grzybowski 3, Jakubiec 3, Makuła, Wiaderny

SPR Chrobry Głogów: Janiewicz, Jastrzębski, Smuk - Darowski 1, Lech, Danielak 1, Słupski 5, Matela, Michałowicz 1, Kolasa 4, Szczeblewski 7, Krukowski, Wiatrzyk 3, Chruściel 1, Szymankiewicz

Kielczanie zanotowali dobry start i po kilkunastu minutach prowadzili z Głogowem 6:3. Przez długi okres utrzymywali mniej więcej trzybramkowe prowadzenie, ale podobnie, jak w meczu półfinałowym, tuż przed przerwą podopieczni Rafała Bernackiego zrobili trochę niepotrzebnych błędów, wynikających prawdopodobnie z chwilowej utraty koncentracji i dali się dogonić rywalom na 9:9. Ostatnia akcja pierwszej połowy zakończyła się jednak pomyślnie dla żółto-biało-niebieskich, dzięki czemu do szatni schodzili minimalnie prowadząc 10:9.

Niewiele czasu zajęło głogowianom zrównanie się z naszym zespołem. Szybko też wyszli na prowadzenie, które, uzyskując rozmiary dwóch, trzech trafień, utrzymywali do około dwunastej minuty (15:12). Wtedy nai zawodnicy dwa razy z rzędu pokonali bramkarza rywali, raz z rzutu karnego, a raz w regularnej akcji, zbliżając się do nich już tylko na jedno trafienie. Trener Głogowa poprosił o czas, co okazało się dobrą decyzją, bo jego podopieczni znów podwyższyli prowadzenie (17:14) i nie oddali go już do końca spotkania. Młodzi kielczanie bardzo ambitnie walczyli i chyba trochę za bardzo chcieli, popełniając proste błędy wynikające z pośpiechu i niedokładności, co Głogowianie po prostu wykorzystali. Mecz zakończył się wynikiem 19:23.

W spotkaniu finałowym SPR Pogoń 1945 Zabrze wysoko pokonało MKS PM MPEC Tarnów 20:11 (8:6), dzięki czemu triumfowało w całych zawodach i podczas ceremonii zakończenia turnieju mogło cieszyć się z możliwości wzniesienia Pucharu ZPRP w rytm kultowego "We are the Champions".