15.06.2018, 18:54

Młodzicy zagrają o trzecie miejsce!

Nie będzie finału Pucharu ZPRP Młodzików dla kielczan. W półfinałowym meczu Final Four przegraliśmy z MKS PM MPEC Tarnów 21:24 (11:12). W sobotę, o godz. 12:00, o trzecie miejsce w zawodach powalczymy z przegranym z drugiej pary półfinałowej, KS SPR Chrobrym Głogów, który uległ SPR Pogoni 1945 Zabrze.

PGE VIVE Kielce - MKS PM MPEC Tarnów 21:24 (11:12)

PGE VIVE Kielce: Dębosz, Gorlas - Wasiak 4, Majchrzak 3, Świt 5, Ziach, Filipowicz 1, Kotliński 2, Kowalski, Dąbrowski, Grzybowski 3, Jakubiec 1, Makuła 2, Wiaderny

MKS PM MPEC Tarnów: Chłopek - Sikora, Zając, Wątroba 4, Majcher 12, Kociuba 2, Mucha 2, Małek, Starzyk 3, Mruk 1

Młodzi żółto-biało-niebiescy pierwszą część spotkania zakończyli jednobramkową stratą do Tarnowa, rezultatem 11:12. Choć przez większość czasu utrzymywali niewielkie prowadzenie, to jednak przed przerwą rywale skrócili dystans do gospodarzy i ostatecznie udało im się schodzić do szatni z jednym trafieniem na plusie. Druga połowa przez pewien okres toczyła się punkt za punkt, ale po kilkunastu minutach goście wyszli aż na cztery bramki przewagi, po kwadransie prowadząc 20:16. Kielczanie dzielnie walczyli, goniąc zespół z Tarnowa, ale niestety w końcówce dopadła ich niemoc rzutowa lub po prostu brak szczęścia. W ostatnich kilku minutach aż pięciokrotnie w stuprocentowych sytuacjach obrzucali słupek lub poprzeczkę bramki gości, co ci wykorzystywali w kontratakach. Pomimo ogromnych chęci i zaciętej walki, musieli więc pogodzić się z porażką i w sobotę wystąpią w meczu o trzecie miejsce, które rozpocznie się o godz. 12:00 w Hali Legionów.